Cilt Bakımı Ve Güzellik
Kilo Vermenin Püf Noktaları

Zayıflamanın Püf Noktaları

Kilo vermenin püf noktaları: Zayıflamaya karar verdiğinizde sadece spor ve yemeği kesmek olmaz. Kilo vermek istiyorsanız aşağıda yazdığımız zayıflamanın püf noktalarını iyice ezberleyerek hayatınızın her döneminde uygulamalısınız.

 

Zayıflamanın Püf Noktalar Nelerdir?

Dışarıda Yemek Yememek

Uzmanların araştırmalarına göre evde yemek yapmayıp dışarıdan beslenmek her zaman kilo aldırıyor. Dışarıda yemek yemeyi sınırlandırarak evde yemek yemeyi alışkanlık haline getirin. Fast food’a alışmak hem kesenize hem de fiziğinize zarar verir.

 

Her Gün Not Tutun

Bir not defteri alarak ne yediğinizi an be an not edin. Not aldığınızda ertesi gün illaki daha az kalorili şeyler yiyecek ve zayıflayacaksınız.

 

Çikolata Yiyebilirsiniz

Düzenli olarak çikolata tüketenler tüketmeyenlere oranla daha zayıf bu Kaliforniya üniversitesinin araştırması sonucunda söylenmiştir.

 

Atıştırmalık İçin Mısır Tüketin

Patlamış mısır bağışıklık sistemini güçlendirici antioksidan barındırır. Ocakta çok az yağ ile hazırlayarak atıştırmalık öğününüze ekleyebilirsiniz zayıflamak için oldukça ideal.

 

Her Alkol Değil Şarap İçilebilir

Günde 1 bardak şarap içen bayanların zayıf oldukları gözlenmiştir.

 

Yemeğinizi Koklayın

Yemeğe oturduğunuzda önce yemeği koklayın. Aroma etkisi güçlü olan yemekler doyma hissi vererek daha az yemenizi sağlar.

 

Kahve Çekirdeği Yenebilir

Kavrulan kahve çekirdeği tüketmek şeker ve yağ emilimini yavaşlatacağından zayıflamaya katkısı bulunur.

 

Spor Yaparken Su Elinizde Olsun

Spor yaparken ellerin soğuk olması sıcak olanlara oranla daha fazla spor yapımına sebep oluyor bu sayede yorulmadan daha çok spor yaparak zayıflayabilirsiniz.

 

6 Gün Spor 1 Gün Tatil

Sporu tutku haline getirseniz bile kendinize 1 günde olsa izin vermelisiniz. Her gün spor yapmak vücudun yıpranmasına ve motivasyonun azalmasına da sebep olabiliyor. Haftada en az 1 gün de olsa vücudu dinlendirmelisiniz.

 

Günlük 100 Kalori Az

Günde 100 kalori vermeniz ayda sizin 1 kilo vermenizi sağlar. Bu yüzden beslenme düzeninizi ve sor faaliyetlerinizi bu düzende hazırlayın.

 

Öğün Atlamayın

Günde 3 kere ana 3 kere ara öğün olması gerekiyor. Bunu artık hepimiz biliyoruz. Vücudunuzu aç bırakmamak yemeklere saldırmanızı önleyecektir.

 

Hafif Ürünler

Diyet ürünlerini sınırsız tüketmek diye bir şey yoktur. Unutmayın kalorisiz tek besin sudur. Bu açıdan diyet ürünler fazla tüketmek tam tersi kilo alımına sebebiyet verir.

 

Doyduğunuz An Kalkın

Sofrada iken doyduğunuzu hissettiğiniz anda yemek yemeye son verin. Yemek öncesi ya da yemeğe salata ile başlamak daha çabuk doyuma ulaşmanızı sağlar.

 

Yazar: Tarih: 29 Ocak 2015 - 11:59:32 Kategori: Cilt Sorunları
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , ,