Cilt Bakımı Ve Güzellik
Nasıl kilo verilir

Zayıflamanın Püf Noktaları Nelerdir?

Birinci kural olarak neden kilo aldığınızı ve hayatınızda beslenme şeklinizdeki yanlışları tespit faktörüz gerekiyor. Çok fazla abur cubur tüketiyor olabilirsiniz, az hareket ediyor olabilirsiniz yada metabolizmanız yavaş çalışıyor olabilir. Bu suallere cevap verebilmek için 1 hafta süresince gün içinde yediğiniz tüm şeyleri saatleri ile beraber yazabilirsiniz. Böylelikle bir haftanın nihayetinde yemek yeme alışkanlıklarınızı az çok çözümlemiş olacak ve beslenme alışkanlıklarınızda yaptığınız hataları net olarak görmüş olacaksınız.

 

Beslenme düzeninde yapmış olduğunuz yanlışların farkına varmalı ve zayıflamak için güçlü bir irada sahibi olmanız gerekmektedir. Gün içinde çok fazla abur cubur tüketiyorsanız bu alışkanlığınızın farkına varmalı ve bunu değiştirmek için adım atmalısınız. Emin olun istemek muvaffak olmanın yarısıdır. Uzmanların paylaştığı “zayıflamanın püf noktaları” da bulunuyor, bunları da sizlerle paylaşmak istiyorum.

 

Zayıflamanın Püf Noktaları

  • Kahve çekirdeği atıştırın. Kavrulmamış kahve çekirdeği, yağ ve glukoz emilimini yavaşlatması hasebiyle zayıflamanıza yardımcı olacaktır.
  • Patlamış mısır atıştırın. Araştırmalara göre; patlamış mısır, bağışıklık sistemini güçlendirici antioksidan içeriyor bu yüzden az yağ ile fırında hazırlanmış patlamış mısır atıştırmak zayıflamanıza yardımcı oluyor.
  • Her gün mutlaka 2-3 litre su tüketin. Su içmek metabolizmanızı hızlandırır ve daha fazla enerji tüketmenizi sağlar. 2-3 litre vasati bir değer olarak verilmiştir.
  • Egzersiz yaparken de suyu yanınızdan ayırmamalısınız. Egzersiz yaparken ellerinizde soğuk su bulundurun Yapılan araştırmalara göre egzersiz yaparken ellerinizin soğuk olması daha uzun müddet spor yapmanızı sağlıyormuş.
  • Yavaş yemek yemelisiniz ve doyduğunuz anda yemeyi bırakmayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Tabağınızı tıka basa doldurmak yerine ihtiyacınız kadar yemek alın.
  • Aç kalmamalısınız. 3-4 saatten fazla aç kalmamaya önem vermelisiniz, atladığınız öğün bir sonraki öğünde daha fazla besin tüketmenize kapı aralar ve bu şekilde daha fazla kilo almanıza neden olur.
  • Akşam saat 20:00’dan sonra bir şeyler yememeye özen gösterin. Vücudumuz akşam saatlerinde daha az kalori yaktığı için yediğimiz her yiyecek kilo olarak vücudunuzda depolanacaktır.
  • Yediklerinizi yazın! Uzmanlar yediklerinizi yazmanın zayıflamada yardımcı olacağını belirtiyor. Gün içinde yediklerinizi not alırsanız, diyet programınıza daha sadık kalırsınız.
  • Egzersiz yapmak sıhhatimizi için çok ehemmiyetlidir. İlla zayıflamak için değil sıhhatli bir vücuda sahip olmak içinde spor yapmayı ihmal etmemelisiniz.
  • Kilolarınızda kurtulmak için spor yapıyorsanız haftada bir gün spora ara verin. Ataştırmalara göre her gün spor yapmak motivasyon düşüklüğü yaratabilmektedir. Bu Sebepten dolayı haftada bir veyahut iki gün dinlenerek, kaybolan motivasyonunuzu geri kazanabilirsiniz.

Yazar: Tarih: 13 Nisan 2016 - 1:38:44 Kategori: Diyet, Pratik Bilgiler
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, ,