Cilt Bakımı Ve Güzellik
Kısa ve dalgalı bir başka saç modeli

YÜZÜ İNCE GÖSTEREN SAÇ MODELLERİ

Yüzü ince gösteren saç : Saç şeklinin belirlenmesi, yüz hatlarına göre gerçekleşir. Yüzünün hatlarını yumuşatmak isteyen bazı bayanlar; buna uygun bir kesim ile, geçici çözümler bulurlar. Yüzü ince gösteren saç modelleri hangileridir? Yüzü ince göstermek için Ne şekilde saç uzatılmalı veya kesilmelidir? Hepsini bu yazı içerisinde bulabilirsiniz.

Yüzü İnce Gösteren Saç Modelleri Nasıl Olmalı

1- Yüzü oldukça dolgun ve yanakları toplu duran bayanlar; yüzlerinin çok belli olduğundan yakınırlar. Genellikle kilolu bayanların yakındığı bu durum; bazen vücut kısmı zayıf kişilerde de görülür. Bu tamamen yüz yapısı ile ilgilidir. Yüzü toplu olan bir bayanın yanaklarını kamufle etmesi gerekir. Yanaklara düşürülen yan perçemler alnı değil, sadece yanakları kapatmalıdır. Bununla birlikte saç kesimi olarak; ne çok kısa nede çok uzun saçlar tercih edilmelidir. Saçlar omuz seviyesinde veya kulak altında olmalıdır. Böylelikle dikkatin sadece yüze çevrilmesinden kurtulmuş olacaksınız. Ufak hilelerle birlikte, yüzünüzü daha zayıf gösterebilirsiniz.

2- Yüzünüzü ince göstermek için kahkül kullanabilirsiniz. Fakat kahküller yanda ve ortada olmamalıdır. Kahküller geriye doğru atılarak kullanılmalıdır.

3- Yüzü ince göstermek için Saç renginin tek renk olmasından kaçınmak gerekir. Tek renk olan saçlarda, yüz daha belirgin olur. Bu yüzden kullanılan renklerde; saçta birkaç ton ışıltı olmalıdır. Kullanılan ışıltılar; yüzün daha ince gözükmesini sağlar. Amaç; dikkati yüzden saçlara çekmektir. Tek renk olan saçlarda, dikkati sadece yüz çeker. Yüz dolgunluğunu geriye atacak çözümlere ihtiyacınız olacaktır.

4- Dolgun yüzlü bayanlarda boyun kısmı daha kısa gözükür. İhtiyacınız olan şey boynun daha uzun gözükmesini sağlamaktır. Bu yüzden boyun kısmı açıkta tutulmalıdır. Küt tercih edilen saç modellerinde; boyun kısmı bütün zarifliği ile ortaya çıkarılır.

5- Yüzü ince göstermek için Saçlar katlı kesim yapılarak geriye atılabilir. Kabarık ve katlı kesimlerde, dolgun yüzlüler tarafından tercih edilebilir. Yüzünü tanıyan herkes; bu kesimlerden birini tercih ederek; daha şık ve güzel gözükür.

6- Elmacık kemikleri için : Yüz hatları dolgun olan kişilerin yakındıkları bir diğer şeyde; elmacık kemiklerinin olmamasıdır. Bu kesimlerden sonra; elmacık kemiklerini ortaya çıkaracak aydınlatıcılar kullanıldıktan sonra allık işlemine geçilebilir. Yüzünün her zaman ince ve narin olmasını isteyen; toplu yüze sahip bayanlar, çevrelerinden de örnek alabilir. İnce yüzlü bayanların makyajları ve saç stilleri size değişik fikirler verebilir.

7-Yüzü ince gösteren saç modelleri için Kuaförünüz size yardımcı olabilir. Kuaförler bu konularda oldukça bilgilidir. Sizden önce birçok dolgun yüzlü bayana, saç stili yarattıkları için, size uygun bir model bulmakta zorlanmazlar. Önemli olan kesilecek modelin yüzünüze yakışması ve sizi mutlu etmesidir. Saç kesiminden memnun olmayan bayanlar; kendilerine makyajı da yakıştırmazlar. Saç kesiminin şekli bu yüzden çok önemlidir.

Yüzü Zayıf Gösteren Saç Modelleri

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız