Cilt Bakımı Ve Güzellik
Toplu saçla yüzü dolgun gösterme

Saç modelinizi değiştirerek yüzünüze yeni formlar kazandırabilirsiniz. Bu yeni modellerle birlikte yüzünüzde beğenmediğiniz, tarafları rahatlıkla gizleyebilirsiniz.

Yüzü Dolgun Göstermek İçin Önerilen Saç Modelleri

1- Yüzü dolgun göstermek için ; Yüzünüz çok ince ve zayıfsa sizde bu durumdan memnun değilseniz; saç şekliniz düz olmalıdır. Saçınız çok katlı kesim ise; yüzünüz daha ince gözükecektir. Fakat saçların düz kullanılması demek; uzun saç demek değildir. Saçların uzunluğu orta boyda olmalıdır. Omuz kısmını bir miktar geçecek saçlar tercih edilmelidir.

2- Çok uzun ve düz saçlar yüzü daha ince ve zayıf gösterir. İnce yüz yapısından şikayetçi olan bayanlar; saçlarını çok uzun tutmamalıdır. Özelliklede bel bölgesine kadar uzanan saçlar modern değil, sıradan bir hava verir.

3- Kısa saçta; zayıf yüzlü bayanların kullanması gerektiği bir modeldir. Kısa saç ile birlikte; yanaklar ve alın açılır. Bu yüzden yüz daha genişmiş gibi gözükür. Bu hile ile birlikte; yüzünüzü biraz daha dolgun gösterebilirsiniz.

4- İnce ve zayıf yüze sahip bayanlar; saçlarını ensede veya yukarıdan toplayınca daha geniş yüzlü gözükürler. Bu durumdan yola çıkarak; saçlar arkaya doğru taranarak kullanılabilir. Küt bir kesim tercih ederek ve kahkül bırakmayarak saçlarınıza bu tarz bir şekil verebilirsiniz.

5- Kahkül zayıf yüzleri daha çok daraltır. Saçların önünde ve yanlarında perçem veya kahkül gibi ayrıntılar olmamalıdır.Alın bölgesi dar olan zayıf yüzlü bayanlar; kahkül modelini kullanırsa bir hata yapmış olurlar. Bu yüzden düz kesim önerilir.

6- Zayıf yüz yapısına sahip olan bayanlar; yanlış bir tercih ile, saçlarını katlı kesim yaptırmış olabilirler. Böyle durumlarda; saçları arkadan toplayarak kat kısımlarının uzamasını sağlamalısınız. Saçlar tek boya getirilmelidir. Kat kesiminden rahatsız olan bayanlar saçlarını kısa kestirerek istedikleri görünüme kavuşabilirler.

7- İnce yüz vücut yapısı ile ilgilidir. Zayıf vücut yapısına sahip bayanların, yüz bölgeleri de zayıf olur. Çeşitli besinlerle veya saç kesimleriyle tamamen ortadan kalkar gibi bir durum söz konusu değildir. Sadece saçın formu değiştirilerek; azda olsa düzeltilmeye çalışılır. Bayanlar estetik olarak dış görünüşlerine çok düşkün oldukları için, yeni bir hava katmayı severler. Bu yüzden yüzün yapısı da göze batar. Bu yüzden değişik ve tarz saç modelleri tercih edilerek; yüz dolgun gösterilmeye çalışılır.

8- Uzun yüzlü ve zayıf kişilerde; saç yüzü yukardan basık göstermemelidir. Çok kabarık modeller kullanmak bu durumda sakıncalıdır. Birazda makyaj ile, yüzünüzün inceliğini gidermeye yönelik hileler uygularsanız; istediğiniz dolgun yüz hatlarına yakın bir görüntü elde etmiş olursunuz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız