Yüze Yapılan Lazer Epilasyonun Zararları

Yüz bölgesine lazer epilasyon yaptırırken oldukça dikkatli davranmalısınız. İşleme başlamadan önce uzmana aklınızdaki soruları sormalı ve herhangi bir cilt hassasiyetiniz varsa bildirmelisiniz.

Lazer epilasyonun yüze zararlarını öğrenerek dikkat etmeniz gereken noktaları belirleyebilirsiniz. Yüz için lazer epilasyon yaptırmadan önce mutlaka bu uyarılara göz atmalısınız.

Yüze Lazer Epilasyon Yapmanın Zararları

  • Yüz bölgesine yapılan lazer epilasyon sonrasında kızarıklık ve kaşıntı gibi durumlar oluşabilir. Bu yan etkiler kalıcı değildir ve kısa bir süre içinde geçecektir.
  • Cildi hassas bazı kişilerde aşırı sivilce oluşumuna sebep olabilir. Lazer ışınları bazı ciltlerde ters tepkilere yol açabilir.
  • Yüz bölgesine lazer epilasyon yaptırdıktan sonra ince olan tüylerinin de kalınlaştığını belirten hastalar mevcuttur. Herkes için geçerli bir durum olmasa da yüz bölgenizde farklı tüylenmelere rastlamanız mümkündür.
  • Bazı hastalarda yüze lazer epilasyon yaptırdıktan sonra lekelenmeler görülmektedir. Bunun nedeni hastanın ve doktorun arasındaki iletişimsizlik veya doktorun iş becerisindeki deneyimsizliğidir.
  • Yüzünde sarı renkli tüyler bulunan kişilerin tüyleri kararabilir. Lazer epilasyon kıl köklerini uyandırarak istemediğiniz sonuçlar ortaya koyabilir.
  • Lazer epilasyon uygulaması sonrasında cildinizde leke oluşmaması için yüksek faktörlü koruyucu kullanmalısınız.
  • Lazer epilasyon yaptırdıktan sonra solaryuma girmek, cildinizde kalıcı lekeler oluşmasına sebep olabilir.
  • Hamilelik dönemlerinde lazer epilasyon yaptırmadan önce mutlaka doktorunuza başvurmalısınız.


Yorumlar
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

BENZER KONULAR

*

Copyright © 2004 - 2015.

Sitedeki içerikler, izinsiz farklı mecralarda kullanılamaz.
Cilt.Net üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Cilt.Net yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Cilt.Net sorumlu değildir.


Cilt Bakımı - Saç Bakımı - Vücut Bakımı- Makyaj - Diyet - Güzellik Maskeleri ile Cilt Güzellik Rehberi.