Cilt Bakımı Ve Güzellik
Sivilce lekeleri için maske

Yüz bölgesinde oluşan sivilceler, kişileri hem meydana geldiklerinde rahatsız edip hem de belirginliğini yitirdikten sonra yüzde kalan izleriyle rahatsız etmektedirler. Üstelik bu izler çoğu zaman kalıcı olduklarından, bireyler yüzlerinde sivilce izleriyle yaşamak zorunda kalmaktadırlar.

Hayatının geri kalanını bu izlerle geçirmek istemeyen bireyler de, sivilce izlerinden kurtulmak adına kalıcı çözüm yolları aramaktadırlar. Bu çözüm yollarından bir tanesi de, evde doğal malzemelerle hazırlanacak sivilce izi giderici maskelerdir. Hazırlanacak bu maskeler sayesinde hem cilt yapısı olması gereken sağlıklılığa kavuşturulurken hem de rahatsız olunan lekeler ortadan kaldırılacaktır.

İşin özü eğer yüz bölgenizde rahatsız olduğunuz sivilce izleriniz ve yaralarınız varsa, çözüm yolu olarak doğal ürünlerden faydalanıp doğal sivilce izi giderici maskeleri evinizde gönül rahatlığıyla hazırlamanız önerilmektedir.

Sivilce izlerini yok eden maske tarifleri

Limon ve kil maskesi : Bir tatlı kaşığı beyaz kil, bir çay kaşığı miktarında limon suyu, yedi damla miktarında çay ağacı yağı ve bir yumurtanın akını maske için hazırlamanız gerekmektedir. Öncelikle yumurtanın akıyla limon suyuyla karıştırdıktan sonra, elinizdeki kili yavaş yavaş bir yandan da karıştırarak bu malzemenin içerisine ilave etmeniz gerekir. Son eklemeyi de çay ağacı yağını koyarak yaptıktan sonra tüm malzemeyi suratınıza yavaşça yayarak 20 dakika boyunca bekletin. Son olarak bol suyla yıkamanız yeterli olmaktadır.

Limon suyu maskesi : Bir pamuğun üzerine üç damla limon suyu sıktıktan sonra direkt olarak sivilce izlerinizin üzerine sürmeniz gerekmektedir. Sürülen limon suyu kuruduktan sonra ılık suyla durulayıp nemlendirici krem sürmeniz yeterlidir.

Tarçın maskesi : Bir çay kaşığı miktarında bal, bir çay kaşığı miktarında toz tarçın ve bir buçuk çay kaşığı miktarında limon suyu bir kabın içerisinde iyice karıştırılarak özellikle dudak çevresi ve göz çevresi boş kalacak şekilde bütün yüze sürülür. Ardından 15 dakika boyunca suratta tutulan bu malzeme en sonunda soğuk suyla yıkanmalıdır.

Gül maskesi : Bir yemek kaşığı bal ile bir yemek kaşığı gül suyu karıştırıldıktan sonra iyice kremsi hale getirilerek cilde yayılmalıdır. 20 dakika beklendikten sonra ılık suyla yıkanıp durulanabilir.

Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız