Cilt Bakımı Ve Güzellik
Yüzdeki sivilce delikleri için maskeler

YÜZDEKİ SİVİLCE DELİKLERİ NASIL GEÇER?

Yüzdeki sivilce deliklerinin en belirgin nedeni aynı noktada üst üste sivilce çıkmış olmasıdır. Elinizde sivilceleri patlatmamış olsanız dahi aynı yerde defalarca ve üst üst üste çıkan sivilceler delikli bit yapı oluşmasına neden olur.

Yüzdeki sivilce delikleri nasıl geçer? Yüzdeki delikler tedavisi zor bir problem olsa da aşağıda yazdığımız tariflerle kısa sürede geçer.

Yüzdeki Sivilce Delikleri Nasıl Geçer?

Yüzdeki Sivilce Delikleri için Kil Maskesi

  • 1 tatlı kaşığı mısır unu
  • 1 çay kaşığı kil

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Mısır unu ve kili bir kase içine alın ve su ilave ederek krem kıvamına getirin. Yüzünüze sürerek kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra yavaşça ovmaya başlayın. Daha sonra su yardımıyla arındırın. Bu etkili peeling delikler üzerinde etkin bir rol oynayarak geçmelerini sağlayacaktır. Her hafta düzenli olarak uygulamaya dikkat etmelisiniz.

Yüzdeki Sivilce Deliklerini Geçiren Doğal Maske Tarifi

  • 1 tane yumurta akı
  • Yarım tatlı kaşığı limon suyu
  • Yarım tatlı kaşığı bal
  • 2 tatlı kaşığı yaş maya

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Malzemeleri bir kasede karıştırarak cildinize sürün ve 20 dakika bekletin. 20 dakika sonra yıkayın ve yağsız bir nemlendirici sürün. Her hafta bir kere tekrarlayın.

Yüzdeki Sivilce Deliklerinin Geçmesi için Öneriler

  1. Kimyasal peeling yöntemini kullanarak sivilce deliklerini geçirenlerin sayısı oldukça fazla. Bu işlemi kesinlikle ev ortamında uygulamayın. Uzman doktorun yapacağı peeling işlemi sağlıklı sonuçlar verecektir.
  2. Fraksiyonel lazer sivilce delikleri üzerinde etkili sonuçlar vermektedir. 5 seansta giderilebilen sivilce delikleri cildinizin daha sağlıklı görünmesini sağlar.
  3. Cilt doktorunuzun önereceği cilt soyucu kremler sivilce deliklerini %60 oranında giderecektir. Sonuçların daha sağlıklı olması için önerilen kremler 6 ay süreyle kullanılmalıdır.
  4. Evde uygulanan maskeler sivilce deliklerini uzun zaman aralıklarında kapatır. 2 sene sonunda sivilce deliklerinizin %40 oranında azaldığını gözlemleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız