Cilt Bakımı Ve Güzellik
Yüzdeki lekelere kozmetik çözüm önerileri.

Yüzdeki Lekelere Kozmetik Çözüm

Yüzdeki lekeler doğuştan, güneşten, bazen cildinizde bir hastalık nedeniyle ya da sivilcelerden kaynaklı olarak oluşabilir. Bu durumlardan rahatsız olduğunuz anlarda özellikle bu lekelerden doğal tariflerle kurtulacak kadar zamanınız yoksa en büyük yardımcınız kozmetik ürünlerdir. Kozmetik ürünlerle yüzünüzdeki lekeleri gizleyebilirsiniz.

 

Yüzdeki Lekelere Kozmetik Çözüm

  • Nemlendirici krem
  • Kapatıcı
  • Fondöten ( ten rengi ile birebir uyumlu)
  • Pudra
  • Fırça

Uygulama

  1. Öncelikle lekeli kısım nemlendirilir
  2. Nemlendirdiğiniz alan üzerine öncelikle kapatıcı bir kat sürülür 3,4 dakika ardından bu işlem tekrar kapatıcı üzerine bir miktar daha uygulama yapılarak yenilenir. Bu sayede kapatıcınızın gücü artar eğer lekeniz çok belirgin değilse tek kat sizin için yeterli olabilir.
  3. Kapatıcı biraz kuruduktan sonra üzerine fondöten sürülür ve yine sıvı halinin biraz katılaşması yani oturması gerekmektedir.
  4. Son olarak fondötenli bölgeye sadece üzerine bastırma yöntemi ile pudra uygulanır. Bu sayede pudra fondöteni ve kapatıcıyı tutacaktır.

Bu işlem sırasında fırçanızı sadece bastırmak için kullanın yaydırma işlemi bu makyaj için uygun değildir. Eğer ürünleriniz yeterince katı yani pata krem denen türden ise elinizle uygulama yapmanız da mümkündür. Olabildiğince katı ürünler kullanmanız zamandan tasarruf etmenize ve kalıcılıktan memnun kalmanıza neden olur.

 

Yazar: Tarih: 9 Şubat 2015 - 8:00:24 Kategori: Cilt Lekeleri, Cilt Sorunları
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, ,