Cilt Bakımı Ve Güzellik

Reklamlar
Yüz yogası hareketleri
 • Yazar :
 • Tarih: 14 Mayıs 2013
 • Kategori : Cilt Bakımı, Cilt Bakımı, Kırışıklık Tedavisi
 • YÜZ YOGASI 

  Yüz biçimi belli bir yaştan sonra değişmeye başlar. Yılların verdiği birikim ile; yüz kasları zayıflar ve incelir. Bu durumun önüne geçebilmek için; yüz için bazı hareketler geliştirilmiştir. Bu yapılan hareketlerle Yüz yogası nasıl yapılır öğrenebilirsiniz. Yüz yogası hareketleri ile, yüz kasları kendini toparlamaya başlar. Belli bir yaştan sonra; özellikle de yanaklar sarkmaya başlar. Daha üzgün ve daha yaşlı bir görünüm veren bu yapıyı düzeltmek için yüz yogası yapılabilir.

   

  Yüz Yogası ile Rahatlama 

  Günümüzde o kadar farklı uygulamalar çıkıyor ki, bunları şaşkınlık ile karşılamamak elde değil. Bayanların ciltlerine verdiği önem hepimizin malumu. Yüz yogası, son dönemlerin dünya üzerinde popülerleşmiş konularından birisi durumunda. Ülkemizde de yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan bu yöntem ile alakalı birçok merak edilen husus var. Bu uygulamayı deneyen bayanlar, belirgin bir fark yaşadıklarını elbette ki kabul ediyorlar.

   

  Bu yöntemi Türkiye ile tanıştıran Lourdes Çabuk isimli yoga eğitmeninin uygulamalarını yakından araştırdık ve elde ettiği sonuçları inceledik. Aşağıda detayları daha net bir şekilde bulabileceksiniz.

   

  Yüz Yogası Nedir? 

  Yoga, bilindiği gibi sakinlik sağlayan ve vücudun rahatlayabileceği hareketler eşliğinde uygulanan bir yöntemdir. Yüz yogası, çeşitli alın masajları ve yüzün belli noktalarında kan dolaşımını arttırıcı hareketler eşliğinde gerçekleştirilen bir rahatlama ve gençleşme yöntemi olarak bilinir.

   

  Lourdes Çabuk, bu yöntemin Asya ülkesindeki bayanlar tarafından sıklıkla kullanıldığını ve daha uzun vadede yaşlanma etkilerinin geciktiğini söylüyor. Ülkemizde yüz yogası ile alakalı çeşitli tedavi merkezleri açılmaya devam ediyor. Uygulanışı ise çok basit. Yüz yogası, suratın kan dolaşımının merkezi olarak tabir edilebilecek noktalarına hafif el masajları eşliğinde uygulanır. Yüzde ki kan dolaşımın hızlanması ile birlikte belirgin bir rahatlık ve hafiflik hissi oluşur. Böylelikle cildin zaman içerisinde daha diri bir görünüm kazanması sağlanır.

   

  Yüz Yogası Nasıl Yapılır

  1- Yüz Yogası : Yüz yogası yaparken tamamen cildi harekete geçirmeye yönelik hareketler uygulanır. Alın bölgesinden başlayarak aşağı doğru inen bir yol izlenir. Genel olarak masaj vaari hareketler ile gerçekleştirilir. Alın bölgesinden ince ince ovarak yogaya başlıyorsunuz. Dağa sonra şakaklar, kaş kısımları ve dudaklar ile alakalı da çok çeşitli hareketler mevcuttur.

   

  2- Yanaklar için Yüz yogası;Eller yüzden yukarıya doğru hareket ettirilmek sureti ile; kaldırılır. Bir masaj gibi düşünürsek; elleri her iki yanağa koyarak; yukarı doğru kaldırma hareketini uygulayabilirsiniz. Ellerinize sürdüğünüz nemlendirici bir krem yardımı ile; yüzünüze yukarı doğru masaj yapmalısınız.

   

  3- Alın yogası ; Alın kırışıklıkları için yapılan masaj daha farklıdır. Her iki elin orta parmağını kullanarak; alnınıza yukarı doğru masaj yapmalısınız. Kırışıklığın neden olduğu; kötü görüntü zaman içinde kaybolmaya başlar. Sinir sisteminin de bir şekilde uyarılması gerekir.

   

  4- Göz çevresi için yoga hareketi yaparken; her iki elin işaret ve başparmağı ile; gözlerinizi mümkün olduğunca açmaya çalışın. Bu hareketi yaparken 5 saniye bekleyin ve bırakın. Bu şekilde üç tur devam edin. Bu hareket ile birlikte çizgiler açılır. Bu hareketi yaparken; direk karşıya bakmalısınız.

   

  5- Dudak Yogası; Dudakların kalınlaşması için kalem hareketini yapabilirsiniz. Dudağınızın arasına bir kalem alarak, çevirmeye çalışmalısınız. Bu hareket ile, dudaklarınız zaman içinde kalınlaşacaktır.

   

  5- Yanak sarkması için en yaygın yoga hareketi; balon şişirmektir. Nefesinizi alıp; balon şişirerek yanak kaslarınızı çalıştırabilirsiniz. Yanaklardaki sarkmaya çok iyi gelen bu hareket ile birlikte; yüzünüzde bir toparlama görebilirsiniz. Balon hareketini uygularken ilk zamanlar zorlanabilirsiniz. Bunun için ilk günlerde daha az şişirebilirsiniz. Zaman içinde şişirmenin miktarını biraz daha artırabilirsiniz. Balon hareketi uzun zaman içinde; çok iyi bir harekettir.

   

  Yüz yogası hareketlerini her gün kendinizi zorlamadan uygulayabilirsiniz. Her hareketi günde 3 kere yaparsanız; zaman içinde olan değişiklik sizi de şaşırtacaktır.

   

  Yüz yogası hareketlerini çok dikkatli yapmalısınız. Yapılan yanlış yoga hareketleri sonucunda; yanaklarınız yanlış bir form kazanabilir. Yanağınızın bir tarafı sarkık dururken, diğer tarafı biraz daha toparlanmış gibi durabilir. Bu yanlış yoga uygulamasından kaynaklanır. Her yere eşit basınç verilerek; aynı seviyeye getirilmesi sağlanmalıdır. Basınç şiddetli olmamalıdır. Özellikle de alın kısmına yoga yaparken; alın kısmı ağrırsa, bir yerde yanlışlık var demektir. Hafif hareketler kullanmak size; hem doğru bir yoga bilgisi sağlayacak, hem de doğru şekilde bakım yapmış olacaksınız.

   

  Yüz Yogasının Faydaları Nelerdir?

   

  Öncelikle yoga felsefesinin amacı rahatlamak üzerine olduğundan dolayı bu işlemin cildi rahatlatmak üzerine gerçekleştirildiğini unutmamak gerekir. Yüz yogasının faydaları aşağıdaki gibidir;

   

  • Yüz bölgesinde ki kan dolaşımını hızlandırır ve belirgin bir rahatlama hissi uyandırır.
  • Alın bölgesine yapılan masaj hareketleri eşliğinde bu bölgedeki kırışıklıkların azaldığı görülür.
  • Cilt yağlanmalarının tek bir noktada olduğu durumlarda, yağların çözünmesine ve dağalmasına olanak sağlar. Böylelikle yakmak daha da kolaylaşır.
  • Göz çevresinde ki kırışıklıkların azaldığı görülür.
  • Dudak çevresinde ki mevcut çatlak ve kırışıklıkların yok olduğu gözlemlenmiştir.

   

  Sponsorlu Bağlantılar
  Yorum Yaz:

  Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

  Sığla yağının faydaları ve kullanımı
  Sığla Yağı Faydaları Ve Kullanımı

  Genellikle Amerika, Çin bölgesinde yetişen ve çınar görünümünde bir ağaç olan sığla ağacından elde edilen sığla yağı vücut için faydalı etkileri olan bitkisel bir yağ türüdür.

  Kalorisi düşük diyet yemekleri
  Kalorisi Düşük Diyet Yemekleri

  Hem yemek hem de kilo vermek bu diyet yemekleri ile mümkün. Kalorisi oldukça düşük olan bu diyet yemekleri sayesinde hem diyetinize farklı tat katacak hem de yiyerek zayıflamanın keyfine varacaksınız. Cilt.

  Scarsdale Diyeti
  Scarsdale Diyeti

  Protein oranı yüksek karbonhidrat oranı düşük olan bir diyettir. Birçok uzman tarafından aslında önerilmeyen bu diyet sağlığı çok da iyi etkilemiyor. Fakat biz yinede merak edenler için scardale diyetini cilt.net olarak sizlerle paylaşıyoruz.

  Zayıflamaya yardımcı meyveli çay tarifleri
  Zayıflatan Meyve Çayları

  Hem sağlıklı bir şekilde vitamin alın hem de içerken zayıflayın. Bundan daha harika ne olabilir ki? Zayıflamak için içilen birçok bitkini veya diğer ürünlerin hepsi oldukça kötü tatlardadır. Cilt.

  Kalori yakmanın yolları
  Kalori Yakmanın 20 Yolu

  Yaşam kalitenizi arttırarak kilo verebilirsiniz. Hiçbir diyet uygulamadan veya spor salonunda bol paralar harcamadan sadece biraz yaşantınıza dikkat ederek kolayca zayıflayabilirsiniz. Nasıl mı? Cilt.net olarak kalori yakmanın yollarını sizlerle paylaşıyoruz.

  İdeal Kilonuzu Hesaplayın
  İdeal Kilo Hesaplama
  Facebook Sayfamız
  Google+ Sayfamız