Cilt Bakımı Ve Güzellik
yuz-temizleme-fircasi-nasil-kullanilir

Yüz temizleme fırçası ne işe yarar?

 

Kadınların cilt bakımlarında her konuya dikkat etmeleri, bağlantılı olarak yüz temizliklerine ve yüzlerine bakım yapacak ek ürünlerin kullanımlarına da dikkat etmelerini beraberinde getirmektedir.

 

Bu ek ürünlerle olması gereken temizliklerini meydana getirerek aynı zamanda cilt sağlıklarını da korumaya çalışmaktadırlar.

 

yuz-temizleme-fircalari

 

Bahsedilen bu yüz temizleme aleti adı altında en yaygın olarak kullanılanlar yüz temizleme fırçasıdır. Yüz temizleme fırçası kullananlar, bu kullanımlarının amacını cilt lekelerini ortadan kaldırmak, cilt yapılarındaki ölmüş halde bulunan ölü hücre tabakalarını yok etmek ve daha yumuşak bir yapıda cilde sahip olmak olarak belirtmektedirler.

 

manuel-yuz-temizleme-fircasi

 

Aynı şekilde yüz yıkama fırçası kullananlar bu fırçaların kozmetik piyasasında pek çok çeşidinden, kendilerine en uygun olana kadar verip satın alma gibi de bir tercihleri bulunmaktadır.

 

Yani isteyen kadın manuel fırça dediğimiz el gücümüzü kullanarak hareket ettirdiğimiz fırçalardan satın alabilmekte, isteyenler de pilli olarak çalışan otomatik yüz fırçalarından yana tercihlerini kullanabilmektedirler.

 

yuz-temizleme-fircasi-kullanim-alanlari

 

Yüz temizleme fırçası nasıl kullanılır?

 

Yüz yıkama fırçası nasıl kullanılır diye araştırılırken; aynı zamanda karşımıza yüz temizleme köpüğü nasıl kullanılır, yüz temizleme jeli nasıl kullanılır, yüz temizleme toniği nasıl kullanılır ya da yüz temizleme sütü nasıl kullanılır gibi daha pek çok birbiriyle bağlantılı olan sorular karşımıza çıkmaktadır.

 

Bu soruların cevabı da yüz temizleme fırçasıyla beraber uygulanmasının isteğinden ötürü birlikte araştırılıp öğrenilmektedir. Yüz temizleme fırçasının doğru şekilde kullanımı iyice öğrenilirse çok iyi ve etkili bir yüz peelingi yapılabilmesi mümkün kılınmaktadır.

 

yuz-temizleme-fircasinin-kolayliklari

 

Yüz temizleme fırçası kullanılırken dikkat edilmesi gerekenler

 

  • Yüz temizleme fırçasının kullanımında altın kural, manuel ya da pilli fırça fark etmeksizin yüzümüze bu fırçayı çok fazla bastırmamamız gerekliliğidir. Çünkü bastırarak kullandığımız takdirde yüzümüzde ciddi soyulmaların ve hasarların meydana gelebilmesi mümkündür.

 

  • Pilli yüz fırçalarının ıslak bir şekilde kullanıma uygun olup olmadığını anlamak için mutlaka kullanmadan önce kullanma kılavuzunu iyice gözden geçirerek kullanıma alın.

 

manuel-yuz-fircasinin-avantaji

 

  • Cildinizdeki her fırça uygulamasından sonra fırçanızı iyice temizleyin. Temizlerken de mümkün olduğunca katkısız doğal ürünler kullanmaya özen gösterin.

 

  • Özellikle pille çalışan fırçaların, fırça başlıkları zamanla eskimekte olduğundan bu tip ürünlerin satıldığı mağazalardan gidip yeni fırça uçlarını almayı ihmal etmeyin.

 

pilli-yuz-fircasinin-avantaji

 

  • Yüz temizleme fırçasını kullandıktan sonra cildinizi de iyice bir nemlendirdiğinizden emin olun.

 

  • İlk kullanımlarda özellikle hassas ciltlerde tahriş durumları ortaya çıkabileceğinden, haftalık periyotlarda ilk başta 1-2 gün kullandıktan sonra cildinizin alışması halinde kullanım sıklığınızı yükseltmeniz tavsiye edilmektedir.

Yazar: Tarih: 14 Eylül 2016 - 7:52:11 Kategori: Cilt Bakımı, Cilt Bakımı , Krem Losyon, Manşet
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , ,