Cilt Bakımı Ve Güzellik
Yüz sarkmasına maske

YÜZ SARKMASI İÇİN MASKE

Yaşın ilerlemesi ile oluşan yüz sarkması büyük sorundur çünkü yüz toparlanması ve sıkılaşması en zor bölgelerimizdendir. Yüz kaslarını sürekli olara çalıştırmak zordur. Zaman ilerledikçe yüzde sarkar ve yaşlı görünen bir cilt kaçınılmazdır. Cilt.net olarak makalemizde yer verdiğimiz yüz sarkması için maske tarifini uygulayarak daha sıkılaşmış ve toparlanmış bir cilde kavuşursunuz.

 

Yüz Sarkması için Maske Tarifi

  • Su ( 1 çay bardağı )
  • Ayva çekirdeği ( yarım çay bardağı )
  • Bal ( 1 çay kaşığı )
  • Kayısı çekirdeği yağı

Hazırlanışı: Ayva çekirdeklerini suya ekleyerek biraz kaynatın ve 10 dakika boyunca demlenmesi için bekleyin. Süre sonunda demlenen karışıma balı ilave ederek tahta kaşık ile karıştırın. Temizlediğiniz cildinize maskeyi uygulayın ve 30 dakika bu şekilde bekleyin. Yarım saat sonra cildinizi duru su ile temizleyin.

 

Cildinizi yıkadıktan sonra kayısı çekirdeği yağından 2 damla alın ve yüzünüze yukarıya doğru masaj yaparak sürün.Haftada 1 kere yüz sarkmasına maske tarifini mutlaka uygulayın.

 

Dikkat: Cildinize haftada 1 kere sadece yumurtanın akı ile bakım yaparak da cildinizi sarkmalara karşı koruyabilirsiniz. Kuruyunca yıkamanız yeterlidir.

 

Yazar: Tarih: 27 Eylül 2014 - 11:05:33 Kategori: Cilt Bakımı, Güzellik Maskeleri, Yüz Cilt Bakımı
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , ,