Cilt Bakımı Ve Güzellik
Yüz lekelerini kapatma yolları

Yüz Lekelerini Kapatma

Yüzdeki lekeler güneş lekesi yada sivilce lekesi şeklinde görülebilir. Çeşitli cilt sorunları nedeniyle cildinizde oluşan lekeleri doğal maskeler yardımıyla tedavi edebilirsiniz. Ancak bu tedavi yöntemleri düzenli kullanım sonrasında etki ettiği için bu süre zarfında lekeleri makyaj teknikleri kullanarak gizleyebilirsiniz.

Güneş Lekelerini Kapatma

Ciltte beliren açık kahverengi renkli güneş lekeleri sarı tonlarda kapatıcılar yardımıyla gizlenebilir. Sarı tonlardaki kapatıcı ciltle bütünleştirilmeli ve çok dikkatli şekilde dağıtılmalıdır. Kapatıcının üzerine fondöten sürdükten sonra pudra yardımıyla makyaj sonlandırılmalıdır. Makyaj yapılamayan durumlarda pudra kullanarak güneş lekelerini basitçe kapatabilirsiniz.

Yüzdeki Lekeleri Kapatma

Cilt lekelerini kapatmak ve cilt rengini dengelemek için makyaj öncesinde kapatıcı olarak kullanılan ürünler uygulanmalıdır. Ciltte kırmızı renkli sivilce lekeleri, yeşil renkli kapatıcılar yardımıyla gizlenmektedir. Kırmızının kapatıcı tonu olan yeşil ile ciltteki kırmızı lekelerin görünümleri azaltılmaktadır.

Kapatıcıyı cildinize uyguladıktan sonra üzerine fondöten sürerek işlemi tamamlayabilirsiniz. Lekeler üzerinde doğrudan fondöten kullanımı bazı durumlarda işe yaramamaktadır. Kapatıcılar kullanılarak cildin daha uzun süreler boyu lekelerden arındırılmış şekilde görünmesini sağlayabilirsiniz.

Leke Giderici Bitkisel Maske Tarifi

  • 1 yemek kaşığı limon suyu
  • 1 çay kaşığı karbonat
  • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
  • 1 yemek kaşığı yoğurt

Limon ve yoğurdu tahta kaşık yardımıyla iyice karıştırın. Ardından karbonat ve zeytinyağını ekleyip tekrardan karıştırın ve 5 dakika karışımı dinlenmeye bırakın. Sürenin sonunda cilt lekelerinin üzerine karışımı uygulayın. Cildinizde 10 dakika beklettikten sonra ılık su yardımıyla temizlenin. Haftada 2 kez tekrarlayarak 2 aylık düzenli kullanım sonrasında cilt lekelerini giderici etkilerini görebilirsiniz. Doğuştan gelen cilt lekeleri üzerinde bu maske faydalı değildir.

Güneş Lekeleri İçin Maske Tarifi

  • 1 çay kaşığı karbonat
  • 1 tatlı kaşığı yoğurt
  • 1 tatlı kaşığı kabak çekirdeği yağı
  • Yarım kabak

Malzemelerin tümünü belirtilen ölçülerde bir araya getirerek karıştırın. Ardından cildinize sürerek 15 dakika bekleyin. Sürenin sonunda cildinizi ılık su yardımıyla temizleyebilirsiniz. Güneş lekelerini gidermede etkili olan maskeyi 10 günde 1 tekrarlayabilirsiniz. Düzenli kullanım sonrasında lekelerinizi büyük oranda giderecektir.

Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız