Cilt Bakımı Ve Güzellik
Yüz lekelerini geçirme

YÜZ LEKELERİ  

Yüz lekeleri ; Tedavisi için doğal maskelerden veya peelinglerden faydalanılır. Daha ileri teknoloji aletler kullanılarak, lekeler tedavi altına alınabilir. Yüz lekelerinden tamamen kurtulabilmek için vücut sağlığına da önem verilmelidir. Vücut sağlığının korunması ve lekelerin geçmesi için; bol miktarda su içilmelidir. Su içme miktarı günde 8 bardak olmalıdır. Bu düzen çerçevesinde cildinizdeki değişimleri görmeye başlarsınız.

 

Yüz lekelerinin oluşturacağı psikolojik kaygı herkes de bulunur. İnsanların yüzüne daha güvenle bakamazsınız. Kişilik bozukluklarına bile neden olabilecek yüz lekeleri; sadece sivilcelerden kalmaz. Güneş lekeleri de insanları aynı boyutta rahatsız eder. Çocukken geçirilen hastalıklarda cilt üzerinde leke bırakır. Kırmızı lekeler nokta nokta ve benek halinde olabilirler. Hastalıklardan dolayı oluşan lekelerin tedavisi azdır. Lekeler deri pigmentlerini büyük ölçüde değiştirmiştir. Fakat; sivilce lekeleri ve güneş lekeleri oldukça geçici olabilir.

 

Yüz Lekeleri Nasıl Geçer ?

 1. Kimyasal peelingler yardımı ile yüz lekeleri geçirilebilir. Kimyasal peeling işlemlerinde uygulanan malzemeler; cildin en alt noktasına kadar etkili olur. Cilt  ölü hücrelerinden arındırılarak soyulma süreci yaşanır. Soyulmadan sonra izler oldukça belirsiz hale gelir. Bayanların yüzlerinde en dikkat ettikleri yer, yanak kısımlarıdır. Yanaklarda meydana gelen deformasyonlar ve lekeler oldukça rahatsızlık verir. Bu yüzden cilt soyma işlemleri gözü kapalı bir şekilde yaptırılır.
 2. Cildinin soyulmasını istemeyen kişiler için; buhar uygulaması da oldukça yenileyicidir. Yüz lekeleri buharın etkisi ile kaybolmaya başlar. Yüz lekelerinin kaybolmasında etkili olan buhar; kılcal damar şikayeti olan kişiler tarafından kullanılmamalıdır. Buharın verdiği sıcaklık; kılcal damarları daha çok çatlatabilir. Kılcal damarlar yüze yayılırsa; lekeler artar ve dönüşü olmayan cilt sorunları ortaya çıkar.
 3. Yüz lekelerinin geçebilmesi için evde uygulanacak peeling işlemleri de oldukça iyi sonuçlar verir. Peeling bir nevi soyma ve yenileme işlemidir. Devamlı bakım yapılan bir cilt; soyulur ve kendini yeniler. Peeling ile ölü hücreler giderilir ve yeni bir cilt meydana gelir. Peeling işlemlerinden de hoşnut kalmayan kişiler için; doğal malzemelerden hazırlanan kürler uygulanabilir.
 4. Doğal kürler; yüz lekelerini büyük ölçüde geçirir. Uzun süre kullanılırsa; cildiniz kendini yeniler. Hücreler uyarılır ve cilt daha çok parlar. Canlı ve ışıl ışıl bir cilt her bayanın isteyeceği bir durumdur. Temiz ve lekesiz bir cilde yapılan makyaj daha güzel gözükür.
 5. Yüz lekelerinin geçirilmesi için uygulanan bakımları; besin takviyeleri ile tamamlamalısınız. Alınan besinlerin vitaminleri, ciltteki hücrelerin onarımı için gereklidir. Vitaminler cilt yapısının düzelmesini ve renginin korunmasını sağlar.

 

Yazar: Tarih: 12 Mayıs 2013 - 6:32:58 Kategori: Cilt Lekeleri, Cilt Sorunları
Yorum Yaz:

 1. sevguler diyor ki:

  benim yuzumde lekeler var kisin belli olmuyo ama yazin utaniyorum yanaklarim ve mustak bolgem de var banada yardimci olur musunuz
  sogan ve sirke dediler acaba yardimci olur mu

  • Nurhan diyor ki:

   Yüzünüzdeki lekeler için haftada 1 akşamları karbonat maskesi uygulayıp koruyucu uygulayınız.

 2. sevguler diyor ki:

  Yorumunuz…benim yanaklarimda leke var bir suru krem kullandim anca sakladim ama gecmediler ve gecen yil dan bu yil daha cok var kisin yok oluyorlar yazin sa cok belli oluyor lutfen banada yardimci olun

 3. ilayda yılmaz diyor ki:

  bnm yüzümde lekeler var elma sirkesi kullandım ama bi fark görmedim yardım edin bna nolur

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız
Kapat X