Cilt Bakımı Ve Güzellik
yüz kızarıklığı

 

Yüz Kızarıklığını Giderecek Doğal Maskeler

Beyaz tenlilerde çoğunlukla olmak üzere yüz kızarıklığı ve yanak kızarıklığı daha sık gözükür. Yanaklar da ya yüzde oluşan kırmızılık bazen kişileri rahatsız ederek bir problem halini alabilir. Bu cilt sorunu özellikle hassas ciltlerde ve alerjik bir cilde sahip olan kişilerde daha çok karşılaşılır. Cildin kızarması, kılcal damarların dış yüzeye yakın olmasından kaynaklanır.

 

Yüz ve Yanak Kızarıklığı Nasıl Geçer?

Cilt problemlerinin hepsinin tedavisinde olduğu gibi cilt kızarıklıkları içinde en önemli aşama günlük cilt temizleme rutinlerinin düzenli bir şekilde yapılmasıdır. Cilt sorunlarını hafifletmek için yapılması gereken bazı hususlar mevcuttur. Bunlar;

 

Vücudunuzun ısısı gün içinde değişime uğrar, bu ısı değişimini sabit tutmanız gerekir. Sabit tutmak için çok sıcak ve çok soğuk ortamlara girmekten kaçınmalısınız. Ilık ortamlarda bulunmanız yüz ve yanağınızın kızarmasını engelleyecektir.

 

Cildinizin kızarmasına sebep olan faktörlerden bir diğeri cildinizin alerjik olduğu durumlardır. Cildinizin neye alerjisi olduğunu biliyorsanız ya da gözlemleriniz ile şüphelendiğiniz bir etken varsa onlardan mutlaka uzak durmalısınız. Ve en kısa sürede bir cildiye doktoruna gözükmelisiniz.

 

Yanak ve yüzünüzde ki kızarmaların kılcal damarlardan kaynaklandığından emin olduğunuz takdirde cerrahi bir operasyon geçirmeniz gerekebilir.

 

Cildinizdeki kızarıklar mevsimsel hava değişikliklerinden de oluşuyor olabilir. Buna aşırı soğuk ve aşırı sıcak havalarda dikkat edebilirsiniz. Eğer sebep bu ise kullanacağınız nemlendiriciler cildinizin soğuk kış aylarında alacağı zararı engeller ve güneş koruyucu kremlerde cildinizin yazın sıcaklarından kaynaklı oluşacak yüz ve yanak kızarıklığını engeller.

 

Bazı hastalıklarda cildinizde kızarıklara sebep olabilir. Tansiyon, şeker ve kalp hastalarında eğer cilt kızarması meydana çıkıyorsa mutlaka doktora başvurmaları gerekmektedir.

 

Yüz ve yanak kızarıklığı heyecan gibi durumlara bağlı olarak ortaya çıkıyorsa bu duruma yapacak çok bir şey ne yazık ki mümkün değildir.

 

Yüz ve Yanak Kızarıklığı için Doğal Maske Tarifi

Yüz Kızarıklığı

Yüz ve yanaklarınızda oluşan kızarıklıkları doğal maskeler sayesinde kısa süre içerisinde tedavi edebilirsiniz. Doğal ürünlerle hazırlayacağınız ve içinde hiç bir katkı maddesi bulunmayacağı için bu maskelerin herhangi bir zararı olmayacaktır.

 

  • Elma
  • 2 çay kaşığı Yumurta Sarısı
  • Yeşil ya da kırmızı çeyrek elma

 

Seçtiğinizin elmanın kabuklarını soyunuz. Cam bir kaseye rendeleyiniz. Rendelediğiniz elmanın üzerine 2 çay kaşığı yumurtanın sarısını ekleyip iyice karıştırınız. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze sürünüz ve 15 -20 dakika kadar yüzünüzde kalmasını sağlayınız. Dakikanız dolduktan sonra yüzünüzü iyice yıkayın. Yumuşak bir havlu ile yüzünüzü kuruladıktan sonra cildinizi yumuşatmak için bir nemlendirici sürünüz. Bu maskeyi haftada bir kez uygulayabilirsiniz. Maske sayesinde yüz kızarıklığı ve yanak kızarıklığınız geçecektir.

 

Yüz Kızarıklığı için Krem Tavsiyesi

Yüz ve yanak kızarıklarına iyi gelen bir diğer ürünse içeriği tamamen bitkisel olan bir cilt kremidir. Bu krem içeriği sayesinde cilt üzerinde bulunan kızarıkları gidermek konusuna oldukça iddialıdır. Planta Activa Rose adlı cilt kremini ciltteki kızarıkları, kılcal damar sorunları ve cilt çatlamaları için kullanabilirsiniz.

 

Yazar: Tarih: 9 Haziran 2016 - 12:48:21 Kategori: Cilt Sorunları
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , , ,