Cilt Bakımı Ve Güzellik
Yüze implant yerleştirme

Yüz İskeleti Estetiği Nasıl Yapılıyor?

Yaşlanmanın ilk nedeni yüz iskeletidir, Yüz iskeleti estetiği ile genç bir görünüme kavuşabilir kendinizi daha mutlu hissedebilirsiniz. Yüz iskeleti sayesinde eriyen yüz kemikleri toparlanarak daha canlı bir görünüm oluşturuluyor. Ergenlik sonrası büyümeyen yüz iskeleti zamanla küçülüyor ve yüzde bulunan deri bollaşarak kırışmalar, yüzde çökmeler ve büzüşmeler meydana geliyor. İşte bu noktada yüz iskeleti estetiği devreye giriyor.

 

Yüz İskeletinin Yaşlanması Nasıl Gerçekleşir

Yaşlanan yüz iskeleti kendi içinde erimeye başlayarak çöker. Yaşın ilerlemesi ile birlikte yüz iskeleti şekil değiştirir ve yüzdeki deri ve kaslar da iskeletle birlikte harekete geçer. Bu sayede deri kırışır, çöker ve yüzdeki görünüm git gide yıpranır.

 

Yüz İskeleti Nasıl Gençleşir?

  1. Yüz iskeleti implant yerleştirilerek ve destek dokusu enjekte edilerek yapılır. Yüz iskeletinde oluşan erime var ise ameliyat öncesinde yüz iskeletinin güçlendirilmesi gerekmektedir.
  2. Yüz iskeletine yapılan yapısal destek dolgusu yüzün zayıf olan bölgelerine yerleştirilir ve yaşlanmayı geciktirir.
  3. İmplantlar ise alt çene ucu, göz çevresi, çene kemiği ve elmacık kemiklere uygulanan implantlar bu bölgedeki iskeleti güçlendirerek genç görünümü sağlıyor. İmplantların erimemesi ve kemikle bütünleşmesi operasyonun tekrar edilmesini önlüyor ve kalıcı hale geliyor.

 

İmplant Yüze Nasıl Uygulanır?

Ağız içinden girilerek yüze yerleştirilen implantlar kişiye özel şekillendirilir ve kemiklerin üzerine mikro vidalarla sabitlenir. Derisinde aşırı sarkma olmayan kişilerde tek başına yeterli bir operasyondur. Deride fazla sarkma var ise aynı zamanda yüz gerdirilerek toparlanır.

 

Yazar: Tarih: 5 Şubat 2015 - 12:00:08 Kategori: Estetik Ve Lazer İşlemler, Vücut Bakımı
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, ,