Cilt Bakımı Ve Güzellik
Yüz gerdirme işleminin yapılacağı zaman

Yüz Gerdirme Ne Zaman Yapılmalı?

Yüz gerdirme: Eğer cildinizin hiçbir bölgesinde sarkma ve gevşeme sorunu yok ise estetik cerrahların kapısından uzak durun. Yüzde sarkmanın oluşmaması için herhangi bir ameliyat uygulanmaz tam tersi sarkma yaşandıktan sonra ameliyat işlemine girişilir. Yüz gerdirme ne zaman yapılmalı? Yüz gerdirme işlemi yaptıracakların bilmesi gerekenler.

 

Yüz Gerdirme Ne Zaman Yapılmalı?

Yüz her daim ruhun yansımasıdır, İç dünyada yaşanan sıkıntı ve sevinç yüze vurarak ya çabuk kırışan bir cilt ya da daha genç bir cilt olarak karşımıza çıkar. Adale kasılması sonucunda bu durum kısmen de olsa giderilebilir.

  1. Yaş ilerledikçe aynada kendimizi daha sarkmış ve yaşlı görürüz. Bu durumlarda hemen cildimizi gergin tutmaya çalışır başımızı anında dik konuma getiririz. İşte tamda burada face lifting ile tanışmış oluruz.
  2. Cildinizin sarkmadığı durumlarda mimiklerin oluşturduğu derin çizgi ve kırışıklıklar için gerdirme ameliyatı uygulanmaz. Uygulanan sadece adale fonksiyonlarının giderilmesi sonucunda mümkündür bu durumda yüzünüzde mimiksiz donuklaşmış bir ifade ortaya çıkarır.
  3. Yüz gerdirme işleminin yapılacağı zaman olarak yüz ve boyun bölgesinde sarkmaların belirgin olması ve yaşın en az 35 olması gerekir.

 

Yüz Gerdirme Hangi Bölgelere Yapılır?

İşlemin yapıldığı bölgeler alın, göz çevres,, yanak ve boyun kısmıdır. Vücut birbiriyle uyumludur bu yüzden tek bir bölge gerdirilerek istenilen güzellik yakalanmaz. Boyun kısmı tek başına gerildiğinde alın ve yanak kısmı emanet gibi durur ve ciltte çok daha fazla göze çarpar. Bu açıdan cilt tamamına bakılarak ele alınır.

 

Yazar: Tarih: 17 Kasım 2014 - 8:00:20 Kategori: Estetik Ve Lazer İşlemler, Vücut Bakımı
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:,