Cilt Bakımı Ve Güzellik
Yüz gençleştirme

Yüz Gençleştirme

Yüz gençleştirmek için cildinizde oluşan kırışıklık ve leke gibi sorunları gidermeniz gerekmektedir. Yüz gençleştirmek için uygulanan işlemleri düzenli olarak tekrarlamalısınız. Aşağıda sizin için en etkili yüz gençleştirme yöntemlerini sıraladık. Yüz gençleştiren yöntemleri düzenli olarak uygulamalısınız.

 

Yüz Gençleştirme Yöntemleri

Botoks İle Yüz Gençleştirme

Yüz gençleştirme uygulamalarının vazgeçilmezidir. En yaygın kullanılan tedavi yöntemlerinden biridir. Göz çevresi ve alın bölgesindeki kırışıklıkların giderilmesini sağlayan botoks yöntemi, 2 dakika gibi kısa bir sürede uygulanır ve etkisi 6 ay sürebilmektedir. Yüz gençleştirmek için en etkili yöntemlerin başında gelir.

 

Lipofiling İle Yüz Gençleştirme

Vücuttan yağ alarak yüze aktarma işlemi olan lipofiling yönteminde, kök hücre bakımından zengin olan dokularla cildin daha genç ve kırışıksız bir hal alması amaçlanır. Lipofiling yönteminde cilt daha dolgun görünmektedir. Karın kısmından alınan yağların yüze enjekte edilmesi ile gerçekleşir. Lokal anestezi uygulanarak gerçekleştirilen yöntemin etkileri dakikalar içinde görülür.

 

Göz Torbalarını Aldırma

1 saatlik seans içinde uygulanabilen göz altı torbalarının alınması işlemi sonrasında uygulama yapılan kişi gündelik hayatına dönebilmektedir. Uzman kişilerce yapılan bu işlem sonrasında daha genç görünen bir göz çevresine sahip olacaksınız. İşlem sonrasında kalan dikişler birkaç gün içinde alınır ve tedavi sona erer.

 

Kaş Aldırma Operasyonu

Kaşların ilerleyen yaşla birlikte aşağı düşmesi sonucu meydana gelen cilt sarkması yüzünüzü daha yaşlı görünmesine sebep olur. Düşük kaşların kaldırılması bu nedenle önem taşımaktadır. Lokal anestezi ile 15 dakika içinde kaşlar yukarı doğru çekilir ve bakışlarınız daha canlı hale gelir. Bazı hastalar ise kaşlarını daha fazla gerdirerek çekik kaş görüntüsüne kavuşabilirler.

 

Yüz Gençleştirme Maskesi

  • Yarım tatlı kaşığı greyfurt suyu
  • 1 kahve fincanı yoğurt
  • 1 tatlı kaşığı bal

Listede yer alan malzemeleri bir araya getirip karıştırın ve parmak uçlarınız yardımıyla yüzünüze sürün. 15 dakika maskeyi yüzünüzde beklettikten sonra bol su ile cildinizi temizleyin. Yüz gençleştirme maskesini haftada 1 kere uygulayabilirsiniz. 1 aylık uygulama sonunda göz görülür etkiler yaratacaktır.

Yazar: Tarih: 6 Ekim 2015 - 12:00:30 Kategori: Estetik Ve Lazer İşlemler, Vücut Bakımı
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, ,