Cilt Bakımı Ve Güzellik
Yanak dolgusu nasıl yapılır

YÜZ DOLGUSU NEDİR?  DOLGU NERELERDE KULLANILIR?

Dolgu yaptırmaya karar verdiyseniz önce aynada yüzünüzü güzelce inceleyin. Nerelere dolgu yaptırmak istediğinize önce karar verin.

Yüz Dolgusu Çeşitleri

Yüz dolgusu içine giren bölgeler?  Dudak dolgusu, Yanak dolgusu, Kaş dolgusu yüz dolgusu içerisine giren bölgelerdirDolgu yaptırmak bu bölgelerdeki hatlarınızın değişmesine neden olur bu yüzden iyice doktorunuzla da konuşup doğru karar vermelisiniz.

Yüz Dolgusu İşleminin Faydaları

Dolgu yaptırmak birkaç dakika süren bir işlemdir. Dolgu yaptırdığınızda dudaklarınızın dolgunlaşması, alın kırışıklıklarınız ve çene bölgenizde ki çöküntülerden kurtulup dinç dinamik ve canlı bir görünüme kavuşabilirsiniz. Bütçesi sizi kasmaz ve uzun süreli etkiye sahiptir.

Dolgu tekniği kozmetik ürünlerin içine de fazlasıyla girmiştir. Kozmetik malzemelerinde kullanan dolgu maddeleri ise şunlardır; Dikiş iplikleri, kollajenler, sentetik maddeler ve dolgu yağları. Yalnız bu maddelerin alerji riskleri avantajları aynı zamanda dezavantajları vardır.

Alerji Riski Yoktur

Dolgu yaptırırken asit kullanımı olduğunda alerji riski yoktur. Vücudumuzda fazlasıyla asit bulunduğu için yan etki göstermez. Alerji reaksiyonu göstermez ve 6 ile 12 ay arasında vücuttan atılır. Yaşa ve yoğunluğuna bağlı olarak 2 ile 10 yıl arası da bu değişebilir.

Dolgu ise yüzünüze canlılık ve gençlik verir. Büzülen, cilt altında azalan dokuları ve çökmeye yatkın ciltlerde uygulanır. Dudaklarda ve yanaklarda dolgu tekniği harika sonuçlar verir.

Uzman Doğru Seçilmeli

Çok kolay bir şekilde işinizden olmadan, hastanede yatmadan, uçuk rakamlar ödemeden yüzünüzü güzelleştirebilirsiniz. Gerekirse seans seans hataları düzelttirebilirsiniz. Önemli olan burada yaptıracağınız doktorun uzman cerrah plastik alanında başarılı biri olması. Uzman doktor olmayan ve işini sevmeyen bir doktora gittiğinizde yanlış bölgeye uygulanan dolgu teknolojisi yanlış yerde şişlik yapacağından estetik görünümü bozar bunun geri dönüşümü zordur. Deneyimli ve işini iyi bilen uzmanlara dolgunuzu yaptırın.

Dolgu Nerelere Uygulanır?

 • Dudak kenarlarından yanağa doğru giden çizgileri düzeltir.
 • Çenede oluşan çöküntüler dolgu ile giderilir.
 • Gözaltındaki çukurları düzenler.
 • Zamanla şekli bozulan çene yapısını düzeltmede etkilidir.
 • Derin yara izlerini hafifletir.
 • Alındaki çizgileri yok eder.
 • Dudak dolgusunda düzgünleştirir ve kalınlaştırır.
 • Sigara içen insanlarda oluşan dudak üstü çizgileri yok eder.
 • Yanakları dolgunlaştırır.
 • Elmacık kemiklerini ortaya çıkarır.
 • Gülme çizgilerinin giderilmesinde harika sonuç verir.
 • Botoks’daki gibi çatık kaşları düzeltir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

 1. mine diyor ki:

  Mrb.yüzümün iki tarafıda çökük dolgu yaptırmayı düşünüyorum.nasıl yapılıyo ve fiyat nedir?teşekkürler…

 2. ayşe diyor ki:

  sara hanım bende aynı durumu yasadım herhangi bir acı hissedilmiyo zaten ugusturuluyo. suanda yanak dolgularım esitlendi umarım sizde sorun yasamazsınız.

 3. Sara diyor ki:

  Merhaba ben yürtdışındayım istanbula gelicem bu ay .. Bir sorum vardı dolgu yaptrmak istiyorum yanaklarıma aslında benim bi taraf yanağm daha dolgulu gorunuyor .. İki tarafta aynı olmasını istiyorum mumkunmu acaba ?? İşlemi yaparken acı hisediliyormu ? Çünkü okudum lokal anestezi kulanıyormuşsunız Lütfen cevap verin ..

 4. serpil diyor ki:

  Merhaba. Ben alin ve goz kenarlarina dolgu yaptirmak istiyorum. Goz kenarlarina dolgu yapılıyor mu ? Ne kadar dayaniyor
  Fiyati ne kadardir.beni bilgilendirirseniz sevinirim tesekkurler

İlginizi Çekebilir
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız