Cilt Bakımı Ve Güzellik
Yüz bölgesinde tüylenme

YÜZ BÖLGESİNDE TÜYLENME

Yüz Bölgesinde Tüylenme : Erkeklerin doğasında olan birşey sakaldır. Ancak bu doğal özellik bayanlarda mevcut değildir, olmamalıdır. Eğer mevcut ise derhal tedavisi yaptırılmalıdır. Yüz tüylenmeleri, bayanların en çok sıkıntı yaşadıkları problemlerden birisi olarak dikkatleri çekiyor. Özellikle güneşli havalarda bayanların yüzünde mevcut tüylenmeler, çok çirkin görüntüleri beraberinde getirmektedir.

Yüz tüylenmesi ve tedavisi konusunda birçok farklı yöntem olduğunu biliyoruz. Bu yöntemleri hep birlikte inceleyelim.

Yüz Bölgesinde Tüylenmede Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüz bölgesinde tüylenme, tamamen kişinin doğasından kaynaklı tüylenmelerdir ve ne olursa olsun kalıcı bir tedavi uygulanmadığı sürece ciddi problemleri beraberinde getirecektir. Yüz tüylenmelerinde dikkat edilmesi gereken hususlar mevcuttur. Bayanların çoğu, tedavi yöntemi olmadığına inanarak yüzdeki tüyleri yakmaya çalışırlar. Bu durum, belki de hayatınızda yapabileceğiniz en büyük hatalardan birisidir.

Öncelikle bu tip durumlarda sakinliği korumak ve araştırmak son derece önemlidir. Aşağıdaki hususlara da ayriyetten dikkat edilmelidir;

1- Yüzdeki tüylenmeleri yakarak ortadan kaldırmaya çalışmayın. Bu durum, cildinizde ki vitamin içeren bileşenleri de öldürdüğü gibi kötü koku ve lekelenme sıkıntısını da beraberinde getirir. Aynı zamanda tüylenme, daha gür bir şekilde çıkmaya devam eder.

2- Cilt bakım kremleri kullanırken tüy dökücü etkisi olan ürünler kullanmayı tercih etmelisiniz.

3- Tüylenme tedavileri, genellikle cerrahi olmayan operasyonlar ile gerçekleşir. Araştırmalar eşliğinde evinizde de bu sıkıntıları bizzat çözebilirsiniz.

4- Cımbız ile yüz tüylerini almak zararlıdır. Cildin hassasiyet durumuna göre çeşitli leke ve kanamalar meydana gelebilir.

Yüz Tüylenmelerinden Kurtulma Yöntemleri

Klasik yöntemler, her zaman en geçerli yöntemlerdir ve kalıcı sonuçlar verir. Kuaförler, yüz tüylenmelerinden kurtulmanızı sağlamak amacı ile ip kullanırlar. İp, yüzünüzde oluşan tüyleri derinlemesine noktasından alarak ortadan kaldırır. Bununla birlikte ip ile alınan tüyler, uzun bir süre cilt üzerinde kendini göstermeyecektir.

İp yöntemi dışında sir ağda ile de yüz tüylenmelerini ortadan kaldırmak mümkündür. Yüz için özel kimyasal maddeler içererek ve zarar vermeksizin oluşturulmuş sir ağdalar ile yüzünüzde ki tüylenmelerden 1-2 aylık bir süre için kurtulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız