Cilt Bakımı Ve Güzellik
Yüz bakım ürünleri kullanımı hangi yaşlarda başlar ve ne şekilde kullanılır?

YÜZ BAKIM ÜRÜNLERİ

Yüz bakımı ürünleri cildin her türlü kusurunu düzeltmeye yönelik çalışan ürünlerdir. Rutin bir düzenle kullanıldığında yaşlılık lekeleri, güneş ve akne lekeleri, ince kırışıklıklar ve nem ihtiyacı giderilir. 20 yaşından itibaren kullanılması gerekli olan yüz bakım ürünleri cildin elastikiyetini artırır.

Yüz Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Tüm Yüz Bakım Ürünlerini Tek tek incelemek isterseniz Kozmetik ürünler Kategorimizden ihtiyacınıza özel ürünleri bulabilirsiniz. Şimdi Yüz Bakım ürünlerinin hangi yaşlarda ve ne şekilde kullanılacağını inceleyelim.

Kırışıklık Giderici Ürünler Nasıl Kullanılır?

25-30 yaşları arasında göz çevresinde ince şekilde oluşmaya başlayan mimik kırışıklıkları için krem kullanılması şarttır. Kırışıklık giderici ürünler yerleşmiş kırışıklıkları duraksatmaya yönelik çalışır. 50 yaşından sonra kullanılmaya başlanan kremler ciltteki kırışıkları durdurur fakat geriletmez. Bu nedenle 25 yaşından itibaren her gece yatarken kırışıklık kremi kullanılmalıdır. Hücreler gece daha çabuk yenilenir. Bu nedenle gece uygulanması daha iyi sonuçlar verir.

Gözaltı Kremleri Nasıl Kullanılır?

Gözaltındaki torbalanmalar, morluklar ve çizgiler için gözaltı kremleri mutlaka kullanılmalıdır. Gözaltı kremleri küçük ebatlarda olup ufak miktarlarda sürülmesi uygundur. Hiç bir krem bol şekilde sürülerek sonuç vermez. Gözaltı kremini az sürerek etkilerini daha hızlı alabilirsiniz. Etkileri bir ay gibi kısa sürede görülür. Uyku düzeni gözaltı sorunlarınızı etkileyen en önemli faktörlerdendir. Uykunuzu düzenli almalı gözlerinizi dinlendirmelisiniz.

Yüz Nemlendiricileri Nasıl Kullanılır?

Kuru ve hassas ciltlerin yoğun neme ihtiyacı vardır. Gergin ve pullanmış bir cildin en büyük düşmanı kırışıklıklardır. Cildi bol bol nemlendirerek kırışıklıkları engellemek için günlük yüz nemlendiricinizi her gün kullanmalısınız. Yağlı cilde sahip kişiler su bazlı günlük kremler kullanarak akne oluşumunun önüne geçmelidir.

Cilt Temizleyici Ürünler Nasıl Kullanılır?

Makyaj yapılmasa dahi cildin her gün temizlenmesi gerekir. Yüz bölgesinde açılan gözeneklerin en büyük nedeni temizlenmeyen cilttir. Yüz bakımında kullanılan losyonların görevi gözenekleri temizlemektir. Siyah nokta oluşumunu gideren losyonlar ve makyaj temizleyici ürünler cildinizin sıkı ve pürüzsüz görünmesini sağlar.

Sabunlarda bir nevi cilt temizleyici ürünlerdendir. Kaliteli bir sabun yüzü kurutmamalı ve cildin ph seviyesine uygun olmalıdır. Eczaneden temin edeceğiniz bir sabun cilt temizlemek için kullanılabilir. Sabun ardından losyon uygulayarak temizleme işleminin son aşamasını tamamlayabilirsiniz.

Akne Karşıtı Yüz Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Her yaşta başınıza gelebilecek sorunlardan biride aknelerdir. Akne için kullanılan kremler ciltte kuruluk ve gerginlik yaratabilir. Nemlendirici kremlerle bölge sık sık bakıma alınmalıdır. A vitamini içeren soyucu kremler akneleri giderirken cildin ph seviyesini bozar. Bu nedenle güçlü nemlendiriciler kullanılarak cilt kızarmasının ve kalıcı leke oluşumunun önüne geçilmelidir.

Yağlı ciltlerde görülen akne sorunları için roll-on akne giderici ürünler kullanılabilir. Cilde yağlı kremler kullanılmamalı ve derinin altında bulunan sivilcelerin yüzeye çıkması engellenmelidir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız