Cilt Bakımı Ve Güzellik
Yumuşak saçlar için yapılması gerekenler.

YUMUŞAK SAÇLAR İÇİN

Yumuşak saçlara sahip olmak her bayanın isteğidir. Sert asi saçlara sahipseniz, kurumuş yıpranmış saçlarınız varsa ve sürekli olarak elektrikleniyorsa saçlarınıza özel ilgi göstermeniz gerekmektedir. Bunun için nemi saça hapseden saç kremleri saçlara parlaklık ve yumuşaklık verir. Nem saçın iyileşmesinde ve yumuşak olmasında etken bakımdır. Yumuşak saçlar için Saçınızın tipine göre aşağıdaki yöntemlerden size uygun olanı alıp uygulayın.

Durulanmayan Saç Bakım Kremi

Durulanmayan saç bakım kremi saça nem kazandırır, zayıf saç tellerini kuvvetlendirir, saçlara parlaklık verir, saçları sıcaktan korur ve elektriklenme yaşayan saçları dizginler. Durulanmayan saç bakım kremleri, serum ya da sprey olarak saç kremleridir.

Nasıl Kullanılır: Durulanmayan saç kremlerini duş aldıktan sonra krem ve serum olanlarda avucunuza biraz katıp saçlarınızın en fazla uç kısımlarına yedirip saç derinize değdirmeden saçınızın 3te 2 sine yedirin. Sprey olanları ise saç 20 santimlik bir aradan saçlarınıza sıkın. Yine saç diplerinize çok gelmesini engelleyin.

Yumuşak saçlara sahip olmak  için durulanmayan saç bakım kremleri kullanabilirsiniz.

Normal Durulanan Krem

Normal durulanan krem kullanmak saçı kaplayarak geçici bir tedavi sağlar, saçları rahatlatır kolay açar, saç tellerini ipeksi bir yumuşaklığa kazandırır.

Nasıl Kullanılır: Banyoda saçınıza şampuan uyguladıktan sonra krem kullanabilirsiniz. Çok az avucunuza kremden alıp saç uçlarına eşit miktarda yedirin. Köklere değmeden köklere yakın sürün. 2 – 3 dakika kremi saçınızda beklettikten sonra saçınızı iyice durulayın. Krem köklere sürüldüğünde hem saçınızı dökebilir hem de basık bir görünüm oluşturur.

Normal durulanan kremlerde saçların yumuşak olması için kullanılır.

Zenginleştirici Maske

Nedir: Zenginleştirici saç maskesi  saçları derinden beslediği için ayda 1 ya da 2 kez saçlara uygulanır ve çok iyi bir nemlendiricidir. Yoğun zarar görmüş yıpranmış saçları güçlendirir ve canlandırır. Saçlar uygulanan boyadan kullanılan kimyasaldan aşırı sertleştiğinden yumuşatır ve onarır.

Nasıl Uygulanır: Köklere de yedirilerek bütün saça nem maskesini uygulayın. Saçınızı iri aralıklı saç fırçanızla tarayıp maskeyi iyice yedirin. Sıcak su ile nemlenmiş havluyu başınıza sarın 10 – 15 dakika bekleyip iyice durulayın.  Evde uygulayabileceğiniz Yumuşak saçlar için maske tarifleri konumuz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

  1. Ece diyor ki:

    Merhaba ben Zigavus’un aloe veralı saç bakım maskesini kullanıyorum çok memnunum.

İlginizi Çekebilir
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız