Cilt Bakımı Ve Güzellik
yulafin-cilde-faydalari

Yulafın faydaları nelerdir?

 

Yulafın faydaları söz konusu olduğunda aynı zamanda yulaf kremi faydalarının, yulafın cilde faydalarının, yulaf kepeğinin cilde faydalarının, yulaf ezmesinin cilde faydalarının, yulaf ununun cilde faydalarının ve hatta yulafın saça faydalarının aynı pota altında incelenmesi gerekmektedir.

 

yulafin-faydalari-nelerdir

 

Görmüş olduğunuz gibi pek çok ürünüyle cilt üzerinde pek çok olumlu etki oluşturabilen yulaf besininin yulaf cilde iyi gelir mi sorusuna yüzde yüz olumlu yanıt vereceği aşikardır.

 

Yulaf ununun cilde faydaları gündeme getirildiğinde öncelikli olarak cilt üzerindeki sivilceleri ve akne izlerini giderebilmesinden bahsedilmektedir. Aynı zamanda yulaf ezmesi cilt lekeleri üzerinde de etkili olduğundan pek çok yulaf çeşidinin cilt üzerinde kurtarıcı etkiye sahip olması gözlerden kaçmamaktadır.

 

yulafin-cilde-etkiileri

 

Bunun dışında ciltte oluşan kırışıklıkları da giderebilme etkisi olan yulafın, bahsedilen etkilerinin yanında bir de doğal bir cilt nemlendiricisi olduğu bilinmekte ve çok uzun yüzyıllardır medeniyetlerce kullanılmakta ve günümüzde hala geçerliliğini koruyan doğal bir ürün olmaktadır.

 

Yulafın içeriğinde bulunan krom, potasyum, fosfor, magnezyum ve demir gibi pek çok faydalı içerikten yararlanmak, tamamen bu ürünün çeşitleriyle yapılacak cilt maskeleri sayesinde elde edilebilmesi mümkün olan içerikler olarak anılmaktadır.

 

yulafla-hazirlanan-tarifler

 

Yulaf maskesi tarifi olarak verilebilecek pek çok tariften ilki, yulaf malzemesinin 15 dakika pişirilmesinin ardından ılıklaştığında el yordamıyla masaj yaparak yüze uygulanmasıdır. 10 dakika boyunca yapacağınız bu uygulama sayesinde yüzünüzdeki kuruluktan, cilt lekelerinden ve sivilce lekelerinden kurtulabilmeniz mümkün olmaktadır.

 

Bunun dışında yüzünüzde nemlendirici bir etki yaratmak adına yapmanız gereken de yulaf, süt ve balı bir arada kaynattıktan sonra bu karışımı ılık bir haldeyken yine 10 dakika boyunca cilde masaj yaparak uygulamak gereklidir.Bu bahsedilen uygulama da hem cildi nemlendirdiği gibi hem de cildin pul pul dökülmesinin önüne geçmektedir.

 

yulaf-urunu

 

Yulafın cilt üzerinde yatıştırıcı bir etkiye sahip olması, kendisiyle yapılan maskelerin güzelce cilde uygulandıktan sonra sonuçlarından pek memnun kalınmasıyla durumu pekiştirmektedir.

 

Yulaf malzemesi hem cildi nemlendirip hem izleri yok ettiği gibi aynı zamanda deride meydana gelen kaşınma sorunlarını da ortadan kaldırdığı için yaygın bir şekilde deri hastalıklarının alternatif tıp tedavilerinde kullanılmaktadır.

 

yulaf-yiyecegi

 

Yulaf ezmesi maskesi (Suna Dumankaya)

 

  • Malzemeler :

 

  • 1 çay kaşığı miktarında sıcak su

 

  • 1 tatlı kaşığı miktarında bal

 

 

  • 1 çay kaşığı miktarında yulaf ezmesi

 

yulafin-metabolizmaya-faydasi

 

  • Hazırlanışı :

 

Söylenen malzemeler bir müddet karıştırıldıktan sonra meydana çıkartılan karışım nazikçe yüze sürülerek 15 dakika bekletilir. Bu sürenin ardından da nemli yapıdaki bir bezle tüm yüz silinir. Kalan artıklar olursa da suyla yıkayıp çıkartmanız mümkündür.

Yazar: Tarih: 20 Eylül 2016 - 2:52:40 Kategori: Cilt Bakımı, Cilt Bakımı , Krem Losyon, Güzellik Maskeleri
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , ,