Cilt Bakımı Ve Güzellik
Uzamayan saçlar, kuru saçlar ve cansız saçlar için yoğurtlu saç maskesi

Yoğurtla Nasıl Saç Uzatılır?

Yoğurtla Saç Uzatma: Vücudumuzun ihtiyacı olduğu gibi saçlarımızın da yoğurttan gelen vitaminlere ihtiyacı vardır. Hızlı ve sağlıklı uzayan saçlara kavuşmak için içeriden beslenmek kadar dışarıdan yapılan bakımın da önemi büyüktür.

 

Saç Sağlığı ve Yoğurt

Yarım yağlı yoğurtlarda kalsiyum ve protein oldukça yüksektir. Saç dökülmesini önleyen ve vücut için gerekli olan protein kaynağı yoğurt saçın ihtiyacı olan proteini karşılar. Vejetaryen beslenen kişilerde görülen protein eksikliği yoğurt yenerek yeterli seviyede giderilir. Protein eksikliği olan kişilerin saçları cansız, soluk ve kırılgan hale gelir.

 

Yoğurtla Saç Uzatma Maskesi Nasıl Yapılır?

Yoğurt ( 1 küçük kase )

Bal ( 3 – 4 çay kaşığı )

Yapılışı: Ev yapımı doğal yoğurdun içine balı ekleyip iyice karıştırın ve kuru saçlarınıza karışımı iyice dipten uca yedirerek sürün. Karışımı saça yedirdikten sonra saçlarınızı tarayın ve ensenizde toplayın. 40 dakika beklettikten sonra saçlarınızı ılık su ile şampuanlayarak temizleyebilirsiniz. Haftada 1 kere bu bakım maskesini uyguladığınızda saç deriniz beslenecek, daha ipeksi saçlarınız saçlara kavuşacak ve dökülmeleriniz azalacaktır. Bu sayede saçlar daha sağlıklı uzar.

 

Yıpranmış Saçları Yoğurtla Besleme Ve Uzatma

  • Mayonez ( 1 yemek kaşığı )
  • Yoğurt ( 4 yemek kaşığı )
  • Yumurta akı ( 1 tane )

Hazırlanışı: Yumurta akını iyice çırpın ve yoğurt ve mayonezi de ekleyip tekrar karıştırın. Hafif nemlendirdiğiniz saçlarınıza karışımı dipten uca yedirerek sürün ve ardından saçlarınızı tarayarak iyice maskenin yemesini sağlayın. Yarım saat saçlarınızda beklettiğiniz bakım maskesini ılık su ile 1 kez şampuanlayarak temizleyin. 5 günde 1 saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

 

Kuru Saçlar için Yoğurtla Saç Uzatma Tarifi

  • Zeytinyağı ( 1 yemek kaşığı )
  • Susam yağı ( 1 yemek kaşığı )
  • Yoğurt ( 2 yemek kaşığı )
  • Soya yağı ( 1 yemek kaşığı )

Hazırlanışı: Malzemeleri cam bir kasede karıştırın ve saçlarınıza diplerden başlayarak iyice yedirin. Tüm saça uyguladıktan sonra saçlarınızı tarayın ve saçlarınızı havlu ile sarın. Yarım saat bekletip ılık su ile temizleyin. 3 günde 1 saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

 

Yazar: Tarih: 2 Aralık 2014 - 12:00:37 Kategori: Saç Bakımı, Saç Bakımı Hakkında
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , ,