Cilt Bakımı Ve Güzellik
Ylang ylang yağının saça ve cilde faydaları.

Ylang ylang yağı cananga adlı bir çiçekten elde edilir. Ylang ylang yağı narin ve kaliteli özlere sahip bir yağdır. İki farklı kokusu vardır; altlara inildiğinde baharat kokusunu hissederken üstlere doğru tatlımsı bir koku verir.Cilt.net olarak Ylang yağının faydalarını ve nasıl kullanacağınızı yazdık.

Ylang Yağı Faydaları

1- Kadınların özel günlerinde oluşan aşırı stres ve gerginlikten oluşan ruhsal sorunları ortadan kaldırır.

2- Vücuda uygulandığında güçlü bir afrodizyak etkisi bulunur. hem erkeklerde hem de bayanlarda enerjiyi eşitler. Bazı yabancı ülkelerde yeni evlenenlerin yataklarına ylang ylang çiçekleri konulur.

3- Ruhsal olarak oluşan, sinir bozukluğu, stres, öfke, uykusuzluk, panik ve şok durumları ve endişe gibi duyguları sakinleştirici yapısı bulunur.

4- Cilde uygulandığında cildin sebum oranını dengeler. Bu yüzden yüzde meydana gelen akne ve sivilce gibi sorunların azalmasını sağlar.

5- Cildi dengeler, nemlendirir ve yumuşatır.

6- Ylang ylang yağının saçlar üzerinde de etkisi yüksektir. Saç uçlarına uygulandığında saç kırıklarını ve saç uçlarında oluşan kopmaları tamamen yok eder. Saçlar daha sağlıklı uzar.

Ylang Ylang Yağı Nasıl Kullanılır

1- Cilt için Kullanımı; Yüzünüze kullandığınız nemlendirici yağlarınızın içine 1 – 2 damla ylang ylang yağı eklediğinizde cildiniz daha parlak ve daha kadifemsi hale gelir.

Diğer yandan cildinize buhar banyosu hazırlarken 2 – 3 damla suyun içerisine ylang ylang yağı damlattığınızda yine cildinizde harika bir temizlik sağlar.

2- Masaj için Kullanımı; Her zaman uyguladığınız masaj yağlarının içerisine ölçüsünü bilerek yani her 10 ml’me 5 damla uygulayarak kullanabilirsiniz.

3- Banyo için Kullanımı; Banyo suyunuza 10 damla ylang ylang yağı ekleyerek suyunuzla karıştırın. Suyun içinde 15 dakika kalmanız ylang ylang yağının etki etmesi için yeterlidir.

Not: Ylang ylang yağu çok az kişide görülse de tahrişe neden olabilir. Kullanmadan önce küçük görünmeyen bir bölgenizde denemeniz gerekir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız