Cilt Bakımı Ve Güzellik
Yıpranmış saçlar için bitkisel formül

Yıpranmış Saçlara Bitkisel Formüller

Dış faktörler ve saç şekillendirici aletler nedeniyle yıpranan saçlarınıza bitkisel maskelerle bakım uygulayarak eski canlılığını kazandırabilirsiniz. Saçlar, boyama, rüzgar ve güneş nedeniyle kimi zaman yıpranabilmektedir. Yıpranmış saçlar için bitkisel formüllerden faydalanarak yıpranan saçlarına bakım uygulayabilir ve daha dolgun görünmelerini sağlayabilirsiniz.

 

Yapılan yanlış saç bakım uygulamaları ve saç boyama teknikleri nedeniyle saçlarınız mat ve cansız bir hal alabilir. Bakımsız saçlar kirli görünür ve tüm güzelliğinizi perdeler. Bu nedenle saçlarınıza gereken özeni göstermeli ve bitkilerle basitçe hazırlanan bakım kürleri ve maskelerini düzenli olarak uygulamasınız. Evde kolayca bulabileceğiniz malzemeler ve kolay kullanımı sayesinde zorlanmayan doğal bakım yapabilirsiniz.

 

Yıpranmış Saçlara Bitkisel Bakım

  • 2 çay kaşığı bitkisel gliserin
  • 2 çay kaşığı aloevera jeli
  • 4 yemek kaşığı avokado yağı

Yağları karıştırıp nazik hareketlerle saç köklerine yedirin. Sonrasında kalan karışımı tüm saç tellerinize eşit miktarda sürüp yarım saat boyunca karışımın saçlarınızda kalmasını sağlayın. Sürenin sonunda saçlarınızı şampuan yardımıyla temizleyebilirsiniz. Yıpranan saçlar için güçlü bir bakım uygulayacak olan bu tarifi haftada 2 kez düzenli olarak kullanmalısınız.

 

Yıpranmış Saçlar İçin Bitkisel Formül

  • 5 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı
  • 1 adet yumurta

Dış faktörler nedeniyle yıpranan ve kuruyan saçlarınıza bu maske sayesinde can verebilirsiniz. Hindistan cevizi yağının içine yumurtayı kırın ve karıştırıp saç köklerine uygulayın. Maskenin geri kalanını tüm saç tellerinize dağıtıp yarım saat bu şekilde bekleyin. Sürenin sonunda ılık su yardımıyla maskeyi saçlarınızdan temizleyin. Suyun çok sıcak olmamasına dikkat edin. Bitkisel saç bakım formülünü haftada 1 kez düzenli olarak uyguladığınızda saçlarınız daha canlı ve parlak görünecektir. Hindistan cevizi yağına alerjisi olanlar jojoba yağı da kullanabilirler.

 

Yıpranmış Saçlar İçin Doğal Bakım

  • 1 kahve fincanı elma sirkesi
  • 750 gram yeşil ceviz kabuğu
  • 1.5 litre su

Yeşil ceviz kabuklarını soyup 1.5 litre suyun içine koyun ve kaynatın. Karışım kaynarken su seviyesi yarıya inince altını kapatın ve suyu süzdürüp içine elma sirkesini ilave edin. Elde etmiş olduğunuz su ile saçlarınıza banyo sonrası son durulama yapın. Haftada 1 kere düzenli olarak uygulandığında saçlarınızı besleyecek, canlandıracak ve güçlendirecektir.

Yazar: Tarih: 4 Ekim 2015 - 5:00:08 Kategori: Saç Bakımı, Saç Bakımı Hakkında
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , , ,