Cilt Bakımı Ve Güzellik
Kuru ve yıpranmış saçlara doğal bakım, nem maskesi ve canlandırıcı doğal bakım tarifleri.

YIPRANMIŞ SAÇLAR İÇİN BAKIM

Yıpranmış saçlar için bakım uygulayarak Boyama, fön ve ısıtıcı cihazlar sonucu yıpranmaları en aza indirin. Dış görünüşe önem veren bayanlar düzenli yapılan kuaför uygulamaları sonucunda yıpranmış saçlarla baş başa kalırlar. Mevsim geçişlerinde de çok yıpranan saçlar özellikle bahar aylarında daha fazla özen isterler.

 

Yıpranmış Saçlar için Doğal Bakım Maskeleri

Yıpranmış Saçlar İçin Bakım Maskesi

Etkisi: Kırık ve bakımsız saçlar için en etkili yağ olan zeytinyağı saçların tülermesini önlerken kırılarak kopmaları zamanla azaltır.

 • Jojoba yağı ( 2 yemek kaşığı )
 • Zeytinyağı ( 1 kahve fincanı )

Hazırlanışı: Ölçüler saç uzunluğunuza göre eksilip arttırılabilir. Cam bir kasede 2 yağıda karıştırıp saç diplerinden başlayarak yedirin ve tarak yardımcı ile saçlarınıza iyice işlemesini sağlayın. Saçlarınızda karışımı 2 saate yakın beklettikten sonra ılık su ile 1 kez şampuanlayarak yıkayın. Haftada 1 kere saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

 

Yıpranmış Saç Uçları İçin Maske

Etkisi: Kırılmış ve yıpranmış saç uçlarının onarılmasını sağlayan maske saçlarınıza yoğun nem vererek daha fazla yıpranmasını önler.

 • Bal ( 1 tatlı kaşığı )
 • Yumurta ( 1 tane saç uzunluğuna göre 2 tane de koyabilirsiniz )

Hazırlanışı: Tahta kaşıkla balı kaseye ekleyip üzerine yumurtayı kırın ve iyice karıştırarak harmanlayın. Karışımı saçlarınıza iyice yedirerek uygulayın yarım saat bekletip saçlarınızı ılık su ile iyice temizleyin. 4 günde 1 saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

 

Kuru ve Yıpranmış Saçlar için Bakım Maskesi

Etkisi: Kuruluktan dolayı yıpranan saçlar için harika bir maskedir.

 • Avokado ( 1 tane olgun )
 • Zeytinyağı ( 1 çay bardağı )
 • Bal ( 1 tatlı kaşığı )

Hazırlanışı: Avokadoyu çatalla ezdirin ve içine zeytinyağı ve tahta kaşıkla balı ekleyip harmanlayın. Saç uçlarından başlayarak tüm saça yedirip saçlarınıza iyice işlemesi için tarayın. Yarım saat süresince saçlarınızda beklettiğiniz karışımı süre sonunda ılık su ile yıkayın. Avokado yerine muzda kullanılabilir. Haftada 1 kez saçlarınıza uygulayıp bakım yapabilirsiniz.

 

Yıpranmış Saçlara Nem Maskesi Uygulama

Etkisi: Saçların kaybettiği nemi bu maskeyi uygulayarak geri kazandırabilir saçlarınızı daha sağlıklı ve canlı gösterebilirsiniz.

 • Badem yağı ( 1 yemek kaşığı )
 • Mayonez ( 2 yemek kaşığı )

Hazırlanışı: Cam bir kasede badem yağını ekleyip mayonezi ilave edin ve iyice karışımı harmanlayın. Saçların bakımsız uçlarından başlayarak tüm saç tellerine karışımı iyice yedirin. Saçlarınızda karışımı 1 saate yakın beklettikten sonra ılık su ile saçlarınızı durulayın. İhtiyaca göre haftada 2 kere saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

 

Yıpranmış Saçlar İçin Öneriler

Yukarıda verdiğimiz bakım maskelerini düzenli uyguladığınızda saçlarınızın kısa zamanda toparlandığını göreceksiniz. Bunun dışında aşağıdaki önerilere uyarak daha sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.

 1. Evde saç boyama yaparken boyanızın içine bir miktar zeytinyağı veya badem yağı ekleyerek saçlarınızın yıpranmasını azaltabilirsiniz.
 2. Saçlarınızı banyo sonrası değil havlu ile ıslaklığını iyice aldıktan sonra taramalısınız.
 3. Saçlarınıza uygulayacağınız ısıtıcı ürünler öncesi ısıya karşı bakım sürerek saçlarınızın kırılarak kopmasını önleyebilirsiniz.
 4. Yaz aylarında özellikle cildinizi güneşten koruduğunuz gibi saçlarınızı da güneşten koruyun.
 5. Kırılmış saçlarınızı düzenli olarak kestirerek daha fazla yıpranmasını önleyin.
 6. Yıpranmış saçlarınıza doğal bakım uygulamaları yapmak istemiyor hazır ürün almayı tercih ediyorsanız yıpranmış saçlar için bakım ürünleri konumuzu inceleyerek almak istediğiniz ürün hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

 

Yazar: Tarih: 21 Nisan 2015 - 1:00:36 Kategori: Saç Bakımı, Saç Bakımı Hakkında
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , , ,