Cilt Bakımı Ve Güzellik
sinek-yagi-sakal-cikarir-mi

Yılan yağı sakal çıkarma

 

Sakal uzatan yağlar arasında ilk sırada gösterilen yılan yağı, erkeklerin çoğu zaman sakal problemleri için doğal çözüm bulduğu en faydalı üründür.

 

Erkeklerin estetik görünüşlerinde de kadınlar nasıl saçlarına önem veriyorlarsa onların da sakallarının şekline ve gürlüğüne önem verdikleri bir gerçektir.

 

sinek-yaginin-sakallara-etkisi

 

Hal böyleyken az sakalı olan, sakal dökülmesi yaşayan veya yeteri miktarda sakalı çıkmayan erkeklerin demoralize oldukları durumlarda faydalandıkları başlıca doğal ürün yılan yağı olmaktadır. Yılan yağının haricinde denenen her gün sakal traşı olma durumu hem cildi tahriş ederken hem de yılan yağının sağladığı faydalı etkiyi cilde verememektedir.

 

yilan-yagiyla-sakal-uzatma

 

Bazı erkeklerde de sakalın az miktarda da değil hiç çıkmaması, direkt olarak kendilerinin negatif olarak etkilenmelerine ve sosyal ortamlarında kendilerini ciddi anlamda kötü hissetmelerine yol açmaktadır.

 

Bu durumun tamamen bu bireylerin istekleri dışında gerçekleşmesi durumu da göz önünde bulundurulursa, bu durumun önüne geçilebilmesi adına da denenen faktörlerin mutlaka etki göstermesine yönelik istekleri normal karşılanmalıdır.

 

erkeklerde-uzun-sakal

 

Yılan yağı sakal için nasıl kullanılır?

 

Konuyla alakalı ilk olarak söylenecek kısımbu yağın mutlaka aktarlardan ya da eczaneler gibi doğal ürünler satan yerlerden saf yılan yağı alınması durumudur. Eğer dışarıya çıkıp yağı bu tip mekanlarda aramak istemezseniz de internette doğal ürünler satan sitelerden siparişini sağlamanız mümkündür.

 

erkeklerde-sakal-uzatma-aliskanligi

 

Ürünü satın aldıktan sonra yılan yağı sakala kullanımı, özellikle sakal çıkmayan ve döküntü olan yerlerden başlanarak beş ya da altı damla yılan yağını masaj yaparak sürülmesiyle devam etmektedir. Masaj yapılarak sürülmesinin sebebi sakal diplerinin iyice bu yağı yemesinin sağlanmasıdır.

 

sakal-uzatmak-icin-yontemler

 

Uygulamanın beş ay süresince haftada bir kaç kez olacak şekilde her uygulamada 15 dakikalık uygulamalar şeklinde yapılması gerekmektedir. Bu şekilde yapılan uygulamalardan kesin ve net bir şekilde sonuç alınacak ve sakalların kısa sürede çıkmaya başladığını hatta uzayarak gürleştiğini gözle görmek mümkündür.

 

sakal-uzatici-cozumler

 

Yılan yağının yan etkileri

 

Yağın bahsedilen bu faydalarının yanında, bir yandan da farklı yan etkileri de olabilmektedir. Kişiden kişiye değişiklik gösterebilen bu yağın etkileriyle alakalı örnek verilmesi gerekirse bir erkekte hemen ilk ayda etkisi gözle görülmeye başlanıyorken başka bir erkekte bu etkilerin görülmesi üçüncü dördüncü ayı bulabilmektedir.

 

uzun-sakal-icin-yilan-yagi-kullanimi

 

Ayrıca tüm kullanıcılar geçerli olan bir kural da, yılan yağının sakallar üzerinde yarattığı etkilerin dikkatli olarak takip edilmesi ve bir anormallik gözlemlenirse bırakılması gerekliliğidir. Yani sakalların bir anda aşırı derecede gürleşmesi, kullanımın aşırıya kaçtığına işaret olduğundan bir süre ara verilmesi tercih edilmelidir.

Yazar: Tarih: 24 Ekim 2016 - 3:26:14 Kategori: Cilt Bakımı , Krem Losyon
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , , , ,