Cilt Bakımı Ve Güzellik
yilan-yagi-sac-uzatir-mi

Yılan yağının saç uzamasına etkisi

Yılan yağı saç uzatma konusunda çok uzun yıllardan beri kullanılan oldukça etkili ve doğal bir üründür.

Yılan yağı küçük şişelerde satılmasının yanında yılan yağı şampuanı ya da yılan yağı sabunu olarak da rahatlıkla aynı amaç uğruna kullanılabilmektedir.

yilan-yaginin-saca-etkisi

Yılan yağının faydaları nelerdir?

  • Yılan yağının faydaları arasında ilk olarak saçların her daim ihtiyaç duydukları mineralleri ve vitaminleri sağlayabilmesi gösterilebilmektedir. Bu yağın içerisinde değer olarak hayli yüksek seviyelerde bulunan Omega 3 yağ asidi sayesinde saçların köklerinden uçlarına kadar daha sağlıklı bir yapıya kavuşturulması mümkün olmaktadır.

yilan-yaginin-saca-faydalari

  • Çok eski dönemlerde Çinli kadınlar ve eski Mısırlı kadınlar tarafından da çok sık kullanılan yılan yağı, saç köklerine masaj yapılarak uygulanmıştır. Bu yağ saçlara maske olarak uygulandığında o dönemin kadınlarının saç sağlığının ciddi anlamda geliştiği görülmüştür.
  • Bahsedilen şartlardan günümüz koşullarına kadar hala sürekliliğini koruyarak gelen ve hala faydalarından yararlanılan yılan yağı, saç uzamasına faydalı olduğu kadar aynı zamanda genetik olarak meydana gelen saç dökülmesinin de en az seviyeye indirilmesini sağlamaktadır.

yilan-yaginin-saca-etkileri

Yılan yağı kullanırken dikkat edilecekler

Düzenli olarak yılan yağı kullanımlarında genetik faktörlerin dışında kalan etmenlerden kaynaklanan dökülmelerin önüne geçebilen yılan yağı, bu engellemesini bir süre devam ettirip bir süre sonra da durdurabilmektedir.

Bu yönüyle ciddi anlamda muhteşem bir şifa kaynağı olan yılan yağı, kullanılan ürünlerin kalitesine göre daha da fazla fayda sağlamaktadır.

yilan-yagi-icerigi

Yılan yağı konusunda tek dikkat edilmesi gereken nokta, bu yağın kullanım aşamasına geçilmeden önce vücutta herhangi bir alerjik reaksiyon yaratıp yaratmadığını anlayabilmek için kişinin bir kontrole gidip bu tip yağlara karşı vücudunun bir tepki gösterip göstermeyeceğini öğrenmesi gerekmektedir. Çünkü alerjisi olan kişilerin bu tip ürünleri kullanmalarından sonra ciddi sağlık problemleriyle uğraştıkları edinilen deneyimlerden dolayı bilinmektedir.

yilan-yaginin-sac-uzatma-gucu

Yılan yağı saça nasıl sürülür?

İlk kullanımından itibaren iki günde bir olarak kullanılması önerilen yılan yağının, saça uygulanırken saç köklerine masaj yapılarak iyice yedirilmesi de önerilmektedir. Bu yapılan yöntem saçların daha hızlı uzamasına da yardımcı olmaktadır.

Bunun dışında saçlara bu yağın sürüldükten sonra en az bir saat sürecek şekilde saçlarda bekletilmesi gerekmektedir. Bu bekleme sürecinde de kafanızı streç tarzı bir şeyle sarmanız, gözeneklere yağın daha yoğun bir biçimde nüfuz etmesini, öte yandan da uçucu özellikler göstermesinin önüne geçebilmektedir.

yilan-yagi-ve-etkileri

Bu uygulama 1 ay süresince yapıldıktan sonra saçlardaki değişim gözle görülür biçimde fark edilecektir.

Yılan yağı nereden alınır?

Yılan yağı doğal bir ürün olmasından dolayı doğal ürün satan aktarlarda, kozmetikçilerde ve eczanelerde rahatlıkla bulunabilecek bir ürün niteliğindedir. Yılan yağı fiyatı olarak da 10 TL ile 20 TL arasında fiyatlarının belirlendiği gözlemlenmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız