Cilt Bakımı Ve Güzellik
Yeşil çaylı saç maskesi

Yeşil Çayın Saça Faydaları Neler?

Yeşil çayın saça faydaları: Her derde deva olarak görülen yeşil çay tam bir antioksidan kaynağı. Yeşil çayın saça faydalarını da araştıran uzmanlar saçlarda oluşan kepek sorununa, zayıf saç köklerinin güçlendiğine ve tekrar saç köklerinin oluşmasına yardımcı olduğu biliniyor.

Yeşil Çayın Saça Faydaları Neler?

Yeşil Çay Saç Köklerini Uyarmada Etkili

Amerika’da yapılan araştırmalarda içinde bulunana maddeler sayesinde saç köklerini güçlendirici etkiye sahip. Hücreleri yenileyen yeşil çay metabolizmayı da hızlandırdığı için saç köklerini güçlendiriyor ve saçların sağlıklı uzamasını sağlıyor.

Belli bir denek üzerinde yapılan araştırmalar kalıtsal dökülme sorunu yaşayanlar için değil sadece dış faktörler ve strese, beslenmeye ve yaşam kalitesine bağlı dökülme yaşayanları kapsıyor.

Yeşil Çay Saçların Güçlenmesine Yardımcı

İçeriğinde panthenol bulunan yeşil çay birçok şampuan ve kremde de kullanılıyor. Panthenol maddesi direk yeşil çaydan alındığında tabiî ki çok daha etkili. Saçları güçlendiren panthenol maddesi saçlarda oluşan kırıkları onarıyor ve saçların kimyasal içerik sonucu yıpranmasını önlüyor.

Yeşil Çay Tekrar Saç Çıkarır mı?

Uzmanlar bir üniversitede hayvanlar üzerinde denedikleri yeşil çayın saçları tekrar çıkarttığını gözlemlemişler. Alopesi dökülme sorunu yaşayanlara faydası olan yeşil çay, yeşil çay içeren ürünlerle desteklendiğinde daha fazla etki sağlamış.

Yeşil Çayın Kepeğe Etkisi

Saç derisinde kuruluk sonucu oluşan pullanma ve kepeklenme sorununa yeşil çay iyi geliyor. Kepek oluşumu konusunda birçok insanın kullanıp memnun kaldığı birçok internet sitesinde bulunuyor.

Yeşil Çaylı Saç Maskesi

  • Yeşil çay ( demlenmiş 1 çay bardağı )
  • Yumurta sarısı ( 1 tane )
  • Susam yağı ( 1 tatlı kaşığı )
  • Çam terebentin ( 1 tatlı kaşığı )

Hazırlanışı: Verilen malzemeleri cam bir kaseye alın ve karıştırın. Saç fırçası ile saç diplerinden başlayarak karışımı tüm saça yedirene kadar sürün. Parmak uçlarınızla kan dolaşımını hızlandırmak için masaj yapın ve saçlarınızı streçle sarıp yarım saat en az bekletin. Ardından saçlarınızı ılık su ile temizleyin. Haftada 2 kere yeşil çay saç maskesini uygulayabilirsiniz.

Yeşil çayı günde 2 bardak içmekte saçlarınızın sağlıklı olması için yeterlidir.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız