Cilt Bakımı Ve Güzellik
Yanan saçların düzelmesi için öneriler ve doğal çözüm tarifleri

Yanan Saçlar Nasıl Düzelir?

Boya ve saç şekillendirici ürünlerden yanan saçlara çözüm: Kadınlar stresli oldukları zamanlarda saçlarını çok sık boyatırlar ve şekil verirler. Bu boya ve kimyasal işlem sonrası saçlar yanar ve koparak dökülmeler görülür. Yanan saçlar keçe gibi olur ve hiçbir şekilde bakım yapılmazsa düzelme sağlanmaz. Peki yanan saçlar nasıl düzelir? Ayrıntıları ile makalemizde…

 

Yanan Saçlara Düzeltmek için Öneriler

 1. Saçlarınız yandı ise öncelikli olarak saçlarınıza şekil verici ürün kullanmaktan ve saçlarınızı en az 2 ay boyamaktan kaçının.
 2. Saçlarınız boya sonrası yıprandı ise saçlarınızın uzunluğuna göre yarısı uzayana kadar boyatmayın.
 3. Saçlarınızı kestirin mümkünse yanmış yere kadar cesaretiniz yoksa azar azar sürekli olarak kestirin.
 4. Saçların hava alması ve kan dolaşımının hızlanması saçların daha sağlıklı uzamasını sağlar. Bu açıdan saçlarınıza aşağıda vereceğimiz yanan saçlar için olan maskeleri düzenli olarak uygulayın.

 

Yanan Saçlar Nasıl Düzelir?

Yanan Saçlar için Doğal Çözüm

 • Hindistan cevizi yağı ( 5 yemek kaşığı )
 • Yumurta ( 1 tane )

Hazırlanışı: Katı halde ise benmari usulü yağı eritin ve yumurta ile karıştırıp saç diplerine yedirerek sürün. Masaj yaparak yedirdiğiniz karışımı tüm saç tellerine işleyecek şekilde dağıtın ve saçlarınızı streç veya bone ile sarın. En az yarım saat en fazla 2 saat saçlarınızda bekletip ılık su ile saçlarınızı temizleyin. Yumurta maskesini saçlarınıza 2 günde 1 uygulamalısınız.

 

Yanan Saçlar için Muz Ve Ballı Çözüm Tarifi

 • Bal ( 1 yemek kaşığı )
 • Muz ( 1 tane olgun )

HazırlanışıMuzu çatalla iyice ezdirin ve balı ekleyerek çatalla tahta kaşık ile karıştırın. Karışımı diplerden başlayarak tüm saç tellerine yedirin. Ardından saçlarınızı sarın ve en az yarım saat saçlarda bekletin. Süre sonunda saçlarınızı yıkayın ve 4 günde 1 muz maskesini saçlarınıza uygulayın.

 

Yanan Saçlar için Aloe Vera Maskesi

 • Avokado yağı ( 4 yemek kaşığı )
 • Aloe vera jeli ( 2 çay kaşığı )
 • Bitkisel gliserin ( 2 çay kaşığı )

Hazırlanışı: Karışımı tüm saça iyice yedirip elinizde kalan yağlar ile saç dipleriniz ısınıncaya kadar masaj yapın. Yarım saat saçlarınızda bekletip yoğun nemlendirici bitkisel bir şampuanla saçlarınızı iyice temizleyin. Her gün yapılabilecek etkili bir maskedir.

 

Yanan Saçlariçin Hardal Maskesi

 • Su ( 1 yemek kaşığı )
 • Toz hardal ( 1 yemek kaşığı )
 • Yumurta ( 1 tane )
 • Zeytinyağı ( 3 yemek kaşığı )

Hazırlanışı: Malzemeleri cam bir kaseye ekleyin ve püre gibi olana kadar karıştırın saç köklerine 1 – 2 dakika masaj yapın 15 – 20 dakika bekletip saçlarınızı ılık su ile yıkayın. 5 günde 1 saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

 

Yazar: Tarih: 16 Aralık 2014 - 9:00:41 Kategori: Saç Bakımı, Saç Bakımı Hakkında
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, ,