Yanak Yağı Aldırma İşlemi

YANAK YAĞI ALDIRMA

Yanak yağının alınması işlemi kilo alımından dolayı yanakları şişkin ve hacimli duran kişilere uygulanmaktadır. Daha çekici yüz hatlarına kavuşmak ve elmacık kemiklerinin belirginleşmesi için yanak yağının aldırılması mümkündür. Yanak yağı aldırma işlemi yapılışı ve diğer detayları cilt.net de sizlerle.

Yanak Yağı Aldırma İşlemi Kimlere Uygundur?

Yanak yağının alınması işlemi genellikle 30lu yaşların başlarında uygulanan bir işlemdir. Kişinin yüz hatları tam olarak oturduğunda operasyon yapılır. Operasyon 20 ve 25 yaş arasındaki kişiler için uygun değildir.

Yanak Yağı Aldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Ameliyat yapılmadan önce genel anestezi yöntemi ile hastanın acıyı hissetmemesi sağlanır. Yaklaşık olarak işlem 1 saat kadar sürmektedir. Daha sonra ağız içi ve yanağın dışından işlem yapılır. Ağız içinin bir noktasından girilerek yanakta bulunan yağ kitlesinin bir bölümü alınır. Yanağın dış kısmından yapılan işlem ise liposuctiondur. Liposuction cilt altı dokusuna uygulanarak denge sağlanır. Enfeksiyon riskine karşılık ameliyat öncesi ve sonrasında antibiyotik alınması gerekmektedir.

Yanak Yağı Aldırma Öncesi

Yanak yağının alınmasından önceki süreçte önem taşır.

 • Ameliyattan yaklaşık 10 gün kadar önce aspirin gibi ilaçların içilmesi kesinlikle yasaktır.
 • Ameliyattan önce resminiz çekilerek sonraki görüntü ile karşılaştırılır.
 • Kişinin yanakları dolgunken uygulandığında sonuçları başarılı olur. Zayıf yanaklara sahip kişilerde yapılması kesinlikle sakıncalıdır.

Yanak Yağı Aldırma Öncesi Bunlara Dikkat

Birkaç güne kadar geçen dudak uyuşmaları ameliyatın etkilerinden kaynaklanmaktadır. Sorununuz sizi rahatsız edecek dereceye ulaşmışsa ve yanak dolgunluğunuzdan memnun değilseniz yapılacak fazla birşey kalmamış demektir. Bu yüzden operasyon yaptıracağınız hekimi iyi araştırmanız ve önceki çalışmalarını görmeniz gerekmektedir. Enfeksiyon riski taşıyan bir ameliyat olduğu için kendinizi riske atacak kişilerin ellerinde başarısız sonuçlar vermektedir.

Yanak Yağı Aldırma Sonrası

 • Ağız içinden yapılan bir işlem olduğu için iz kalma olasılığı yoktur.
 • Ameliyattan sonra görülen dudak üstü uyuşmaları normal olarak görülmektedir.
 • Görünürde fark edilir bir iz bırakmayan ameliyat sonrasında yanak kısmında ufak bir düzleşme görülebilir.


Yorumlar
  1. Cem yildiz diyor ki:

   Merhaba bu ameliyatin(yanak yagi aldirma) fiyati hakkinda bilgi alabilir miyim?tesekkurler

   • Denis Kara diyor ki:

    Burada fiyat verilemiyor. Verilen bilgiler sadece işlem ile ilgili bilinmesi gereken genel bilgiler. Fiyat ve diğer süreçler için bu işlemi yapan bir tıp merkezine danışmalısınız.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

BENZER KONULAR

*

Copyright © 2004 - 2015.

Sitedeki içerikler, izinsiz farklı mecralarda kullanılamaz.
Cilt.Net üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Cilt.Net yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Cilt.Net sorumlu değildir.


Cilt Bakımı - Saç Bakımı - Vücut Bakımı- Makyaj - Diyet - Güzellik Maskeleri ile Cilt Güzellik Rehberi.