Cilt Bakımı Ve Güzellik
Yağlı saçlara son

Yağlı Saçlara Çözüm

Yapışık, sönük ve yıpranmış duran yağlı saçlara çözüm için doğal tarifler. Saçların yağlı olması dökülmeleri hızlandıracağı gibi saç uzamasını geciktiren bir problemdir. Aşağıda verdiğimiz doğal çözüm tarifleri ile saçlarınızın yağ oranını dengeleyerek daha sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz.

 

Yağlı Saçlara Çözümler

Yağlı ve cansız saçlarınız için aşağıda verdiğimiz doğal tarifler haftada 1 uygulanır, bu tariflerle saçlardaki sebum dengesini ayarlayarak aşırı yağlanmanın önüne geçerler.

 

Yağlı Saçlara Lavanta ile Çözüm

 • Su ( 3 su bardağı )
 • Lavanta ( 1 yemek kaşığı )

Hazırlanışı: Suyu ufak bir tencereye koyup kaynatın. Kaynayan suya lavantayı ilave edip 10 dakika daha kısık ateşte bekletip altını kapatın. Karışımı ılıdığında süzdürün ve saç diplerine yedirerek uygulayın. 10 dakika saçlarınızda beklettikten sonra ılık su ile saçlarınızı durulayın.

 

Yağlı Saçlara Doğal Çözüm

 • Limon suyu ( yarım çay bardağı )
 • Ihlamur ( yarım su bardağı )
 • Su ( yeterince )

Hazırlanışı: Ihlamuru 1 bardak sıcak suyun içerisinde kaynatın ve 5 dakika demlendikten sonra süzün. Çıkan karışımın içine limon suyunu ilave edip saç diplerinize yedirerek sürün. Tüm saça yedirilen karışım 1 saat bekletildikten sonra saçlar yıkanmalıdır.

 

Yağlı Saçlara Sirkeli Çözüm

Hazırlanışı: Banyo öncesinde sirke ve suyu bir şişede karıştırıp banyoda saçlarınızı yıkadıktan sonra durulama suyu olarak kullanmalısınız. Her banyo sonunda bu karışım saçlara uygulanabilir. Sirkeli su yağ dengesini sağlarken saçlarında parlamasında etkilidir.

 

Yağlı Saçlara Çözüm (uzun saçlar için)

 • Zeytinyağı ( yeterince )
 • Portakal ( 1 tane )
 • Su ( 1 litre )

Hazırlanışı: Portakalı soyup kabuklarını rendeden geçirin. 1 litre suyu tencereye koyup kaynatın ve portakal kabuklarını kaynamış sudan ayırın. Çıkan portakal posasına krem olacak kadar zeytinyağı ekleyip karıştırın. Saç diplerine masaj yaparak maskeyi yedirin ve bone ile sarıp 2 saat saçlarda bekletin. Süre sonunda saçlarınızı ılık su ile temizleyebilirsiniz.

 

Yağlı Saçlara Çözüm (kısa saçlar için)

 • Tuz ( 1 çay kaşığı )
 • Kekik ( 1 tutam )
 • Su ( yeterince )

Hazırlanışı: 1 bardak suyun içerisinde kekiği 2 dakika kaynatıp süzün. Çıkan kekik suyunun içine tuzu ilave edip karıştırın. Saç diplerine karışımı uygulayıp yarım saat saçlarda bekletin. Süre sonunda saçlarınızı ılık su ile durulayabilirsiniz.

 

Yağlı Saçlara Çözüm (Dalgalı saçlar için)

 • Su ( 1 litre )
 • Limon otu ( 1 tatlı kaşığı )
 • Nane ( 1 tatlı kaşığı )
 • Sirke ( 1 yemek kaşığı )

Hazırlanışı: 1 litre kaynamış suyun içerisine nane ve limon otunu ilave edin ve 30 dakika süresince demlenmesini bekleyin. Demlendikten sonra karışımı süzün ve içine elma sirkesini ilave edip saçlarınıza banyoda durulama suyu olarak kullanın.

 

Yazar: Tarih: 25 Mart 2015 - 3:15:23 Kategori: Saç Bakımı, Saç Bakımı Hakkında
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

 1. aycan diyor ki:

  Saç Yağlanmasını Önleyen Tonik

  Tarifini vereceğim tonikte kullanacağınız maddelr saç derisinde yağlanmayı bastıracaktır. Saç derisinde yağlanma olduğunda yapılan en büyük hata yıkamaktır. Siz saç derisini yıkadıkça saç deriniz daha fazla sebum yani yağ üretir bu yüzden saçlarınızı çok sık yıkamamalısınız. Zaten tarifini vereceğim stonik saçtaki yağlanmayı önleyecek.

  200 ml lavanta suyu
  20 ml % 40 laktik asit
  10 ml biyosülfür (kükürt)
  10 gr çinko oksit
  10 gr b3 vitamini

  Lavanta suyuna b3 vitamini ilave edip iyice çalkalayınız. B3 vitamini eriyecektir. Daha sonra içerisine laktik asiti ekleyin ve bolca çalkalayın, daha sonra kükürtü ilave edin iyice çalkalayın en son olarak çinko oksiti ilave edin ve bolca çalkalayınız. Çinko oksit çözülmeyecektir, bu yüzden toniğinizi her seferinde çalkalayarak kullanın.

Etiketler:
Etiketler:, , , ,