Cilt Bakımı Ve Güzellik
Yağlı saçlar nasıl tmeizlenmeli?

YAĞLI SAÇLAR NASIL TEMİZLENİR

Yağlı saçlar nasıl temizlenir? Yağlı saçların havadaki toz ve kirleri çekmesi daha kolaydır. Kuru saçta daha zor tutunan kalıntılar yağlı saça yapışarak daha çabuk kirlenmesine neden olur. Saçları yağlı kişilerin yıkama şeklini ve yıkama sıklığını doğru tespit etmeleri gerekmektedir.

Yağlı Saçlar Nasıl Temizlenir

Yağlı saçlar hemen hemen her gün yağlanmaya yüz tutar. Saçlarınızı her gün yıkasanız da gün sonunda yağlı saç dipleriyle baş başa kalırsınız. Bunun için saçı sık yıkamak çözüm değildir. Aksine saç diplerinde yağlanmanın artmasına neden olur. Saçları iki veya üç günde bir yıkamak uygun yıkama şeklidir.

  1. Duş esnasında saçlarınızı öncelikle ılık su ile ıslatın.
  2. Avuç içine aldığınız ufak bir miktar şampuanı saç diplerine dökerek yedirin. Köpükleşinceye kadar saç diplerinizi ovun. Saçlarınızın boyuna göre şampuan miktarını belirleyin.
  3. Şampuan sürdükten sonra 5-7 dakika arası bu şekilde bekleyin. Durularken ılık su kullanın.
  4. Yağlı saçlarda saç kremi kullanımı dikkat gerektirir. Saç kremini diplere değdirmeden sadece saç uçlarına sürün. Saç uçlarında 10 dakika bekletip durulayın.
  5. Yıkama işlemleri sırasında ılık su kullanın. Sıcak sudan mümkün olduğunca uzak durun.
  6. Saçlarınızı kurularken havluyu başınıza sarın ve aşağı doğru çekerek fazla suyunu alın. Kendi haline kurumaya bırakın. Fön makinesi ile ısı vermeyin. Sıcaklık saç diplerini yağlandırır.
  7. Şampuan seçimini yağlı saçlar için özel üretilen şampuanlardan yana kullanın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

  1. evrim diyor ki:

    Ben daha basit bir sey yapiyorum. Şampuan kullanmiyorum kimyasal iceren hiçbir madde kullanmiyorum. Şimdilik saclarimi temizlemek için 1 su bardagi suyun içine 1 yemek kaşigi karbonat koyurum, karıştırıp islak saçima dokuyorum. Biraz zamam sonra onuda birakicam sadece su ile temizlenecek saclari. No poo

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız