Cilt Bakımı Ve Güzellik
Yağlı cilde uygun maskeler

Yağlı Cilt İçin Maske

Daha fazla bakım gerektiren yağlı ciltler, bakım uygulanmadığı taktirde çeşitli cilt sorunlarına yol açabilmektedir. Yüzdeki yağ oranının fazla olmasıyla birlikte sivilceler ve siyah noktalarda da artış görülür. Yağlı bir cilt yapısına sahipseniz makyaj malzemesi seçiminde cildinizin hassasiyetlerini göz önünde bulundurmalısınız.

 

Yüzünüzde sivilce oluşumuna neden olabileceğinden dolayı makyajınızı mümkün olduğu kadar az tutmalısınız. Cildiniz için düzenli olarak cilt bakımı uygulamalı ve besleyici uygulamalar yapmalısınız.

 

Yağlı Ciltler İçin Dengeleyici Kür

Eşit miktarda elma sirkesi ve suyu karıştırıp yüzünüzü bu karışım ile silebilirsiniz. Sirke kendi başına kullanıldığında cildiniz için tahriş edici olabilmektedir. Bu sebeple sirkeyi eşit oranda suyla karıştırıp inceltmelisiniz. Cildinizi temizlemek için kullanabileceğiniz sirke karışımı ile gece yatmadan önce cildinizi sildiğinizde sabah daha berrak bir cilt ile uyanırsınız.

 

Cildinizdeki gözenekleri sıkılaştırmak için soda kullanabilirsiniz. Tonik olarak kullanabileceğiniz soda ile genişlemiş gözeneklerin sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz. Pamuğa sodayı döküp yüzünüzü silebilir ve bu işlemi haftada 2 kere tekrarlayabilirsiniz.

 

Sivilcelerinizden kurtulmak üzere limon suyundan faydalanabilirsiniz. Bir adet limonu ortasından kesip doğrudan yüzünüzde gezdirebilir yada limon suyunu pamuğa damlatıp yüzünüzü silebilirsiniz. Limon uygulamasını sık kullanmak cildinizin daha çabuk yaşlanmasına sebep olacaktır. Asidik maddeler cilde sürüldükten sonra bir saat içerisinde temizlenmelidir. Yağlı ciltlere iyi gelen maskelerin kullanımı; her gün değil, belirli zaman aralıklarında olmalıdır. Fazla yapılan maske yarar yerine zarar verebilir.

 

Yoğurt ve Karbonat Maskesi

  • 1 çay kaşığı karbonat
  • 1 yemek kaşığı yoğurt

Karbonat ve yoğurt karışımı yüzünüze sürüp yarım saat bekleyin. Cildinizin dengelenmesini sağlayacak olan bu uygulama, siyah noktalarınızın da giderilmesini sağlayacaktır. 15 günde 1 olmak üzere kullanabileceğiniz bu maske tarifi, hassas cilt yapısına sahip kişiler tarafından ayda 1 kere kullanılmalıdır. Yoğurt cildin nem dengesini sağlar. Aynı zamanda içine karbonat ilave edilmesi ile; yüzün daha canlı gözükmesini neden olur.

Yazar: Tarih: 28 Mart 2016 - 9:45:57 Kategori: Cilt Bakımı, Yağlı Cilt Bakımı
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

  1. gülten diyor ki:

    yoğurt özellikle lekeli ciltlerde müthiş bir leke gidericidir

Etiketler:
Etiketler:, , , , , , , ,