Cilt Bakımı Ve Güzellik
Yağ yakıcı bitkiler

Yağ Yakıcı Bitkiler

Diyet listelerinde yer alan yağ yakıcı bitkiler, doğrudan çaylarda, çorba ve yemeklerde tüketilerek zayıflamak mümkündür. Vücudun yağ yakmasını hızlandıran besinler sayesinde ideal kilonuza rahatlıkla erişebilirsiniz.

 

Yak yakmayı kolaylaştıran bitkiler ve sağladıkları faydaları sizlere açıklıyoruz. Bu besinleri tüketerek istediğiniz kiloya ulaşabilir, vücudunuzdaki fazla yağlardan kurtulabilirsiniz.

 

Yağ Yakan Bitkiler Nelerdir

Domates: Demir, potasyum, kalsiyum ve fosfor açısından zengin olan domates, aynı zamanda A ve C vitaminlerini de bünyesinde barındırmaktadır. Yağ yakıcı ve toksinleri uzaklaştırıcı etkileri bulunan domates, fazla yağlardan kurtulmak için kullanılabilmektedir. Düzenli olarak tüketilen domates sayesinde arzuladığınız ideal kiloya kavuşabilirsiniz.

 

Karahindiba Kökü: Yağ yakma özelliği bulunan Karahindiba kökü, vücuttaki bazı organların işleyişini düzenleyerek daha zinde olmayı sağlar.

 

Tarçın: Yağ yakma etkisi bulunan tarçın, vücuda enerji verir ve bu şekilde yağların hızlıca yakılmasını sağlar. Tarçını tatlı ve çaylarda kullanabilirsiniz.

 

Ispanak: Yağ yakıcı ve kalbi koruyucu etkileri bulunan ıspanak, demir, fosfor ve iyot bakımından zengindir. Beyni güçlendiren ıspanak, yemek ve çorba şeklinde tüketilebilmektedir.

 

Maydanoz: Maydanozun içerisinde demir, kalsiyum, potasyum, kükürt ve A vitamini bulunmaktadır. İdrar yollarını temizleyen maydanoz, vücuttaki yağların yakılmasında da oldukça etkilidir. Diyet yaparken mutlaka sofranızda maydanoz bulundurmalısınız.

 

Lahana: Yağları eriten ve selülit oluşumunu engelleyen lahana, diyetlerde genellikle çorba şeklinde tüketilmektedir. Lahana içerisinde A, E, C ve K vitaminleri bulunmaktadır. Vücudunuzdaki fazla yağlardan kurtulmak için lahana çorbası içerikli diyetleri tercih edebilirsiniz.

 

Dereotu: Yağları yakma özelliği bulunan dereotu, aynı zamanda iştah kesicidir. Bel, basen ve göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmak için dereotu idealdir. Dereotu, yağ yakıcı bitkisel çaylarda da sıklıkla kullanılır.

 

Biberiye: Vücuttaki fazla yağlarla birlikte toksinleri de atan biberiye, yağ formunda cilde sürülerek kullanıldığında etkili sonuçlar verebilmektedir. Bölgesel yağlardan kurtulmak için biberiye bitkisinden gönül rahatlığıyla faydalanabilirsiniz.

Yazar: Tarih: 10 Ocak 2016 - 9:30:36 Kategori: Diyet, Diyet Tarifleri
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

  1. Yağmur diyor ki:

    9 yaşında 48 kilo olmam normalmi

  2. Yağmur diyor ki:

    Ben sadece ıspanağı yiyorum başka seçenek varmı

Etiketler:
Etiketler:, , , ,