Cilt Bakımı Ve Güzellik
İbrahim saraçoğlundan yağ bezelerine karşı lavanta kürü tarifi

Yağ Bezesi İçin Lavanta Kürü

İbrahim Saraçoğlunun önerdiği yağ bezeleri için lavanta kürü tarifi gözaltlarında ve yüz bölgesinde yağ bezelerinin oluşmasını engellerken var olan yağ bezelerinin de giderilmesini sağlıyor. Hem erkek hem de kadınlarda belli bir yaşı geçtikten sonra yüz bölgesinde yağ bezeleri oluşmaya başlar. Kişinin görüntüsünü bozan yağ bezeleri için bitkisel kürlerden faydalanabiliriz.

 

Doktora göründüğünüz halde hala yağ bezelerinden şikayet ediyorsanız cilt.net olarak makalemizde yer verdiğimiz yağ bezesi için lavanta kürünü denemelisiniz.

 

Yağ Bezesi İçin Lavanta Kürü

  • Lavanta ( 1 tatlı kaşığı )
  • Su ( 1 su bardağı )

Hazırlanışı: 1 su bardağı suyu cezveye alıp lavantayı ekleyiniz ve en fazla 8 dakika kaynatıp 2 dakika demleyiniz. Ardından süzünüz ve ılıdığında lavanta suyunu içiniz. Her akşam yatmadan önce 1 bardak içmeniz yağ bezelerini azaltırken rahat bir şekilde uyumanızı da sağlayacaktır.

 

Lavanta Kürü Nasıl Uygulanır

  1. Lavanta kürünü 15 gün boyunca her gün taze şekilde hazırlayıp içmelisiniz. 15 günün sonunda 6 – 7 gün ara verip tekrar 15 günlük küre başlamalısınız. Bu şekilde 3 kürü tamamladığınızda yağ bezelerinizin tamamen gittiğini göreceksiniz.
  2. Bu kürü fazla hazırlayıp ertesi gün içmek doğru değildir. Aktarlardan lavantayı temin ederken taze olup olmadığını mutlaka sormalısınız. Lavanta veya diğer bitkilerin raf ömrünün 1 yıl olduğunu unutmamalısınız.
  3. Lavanta kürünün tadını beğenmediniz ve içine tatlandırmak için bal veya şeker katmak istiyorsunuz. Kesinlikle herhangi bir şekilde ekstra katkı ilave etmemelisiniz.
  4. Bu kürü doktora danıştıktan sonra uygulamalısınız. Unutulmamalıdır ki bu kürler sadece destek amaçlıdır. Yağ bezelerinin öncelikle önemli bir hastalığın belirtisi olup olmadığını hekime görünerek belirlemelisiniz

 

Yazar: Tarih: 8 Kasım 2014 - 9:00:49 Kategori: Cilt Sorunları, Cilt Sorunları Tedavisi
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , ,