Cilt Bakımı Ve Güzellik
xeragel yara kremi

Xeragel Krem

 

Vücutta bulunan yara, yanık ve ameliyat izlerinde etkili olan Xeragel krem kuruduktan sonra üzerine kozmetik ürünler uygulanabiliyor. Çocuklarda da kullanılabilen krem el, kol, yüz, boyun, dirsek, bacak ve ayaklarda kullanılabiliyor.

Açık yaralar üzerine uygulanmaması gereken Xeragel krem, göz, ağız ve burun deliklerinden de uzak tutulmalıdır. Etkinliği kanıtlanmış olan Xeragel krem uygulanmadan önce yara izinin bulunduğu bölge iyice temizlenmelidir.

Xeragel Krem Nasıl Kullanılır

Xeragel krem sürülmeden önce ılık su yardımıyla cildinizi temizleyip kurulamalısınız. Ardından kremi yara izi olan bölgeye masaj yaparak 10 dakika boyunca yedirin. Krem, günde 2 kere uygulanmalı ve düzenli olarak 12 hafta tedaviye devam edilmelidir. Xeragel krem fiyatı yaklaşık 50 TL civarındadır. Düzenli kullanım sonrası yara izleri üzerinde başarılı sonuçları vardır.

Geçmeyen izlerin kapanması için kullanılan Xeragel krem %100 silikon jel bir üründür. Xeragel kremin faydalarından yararlanmak istiyorsanız doktorunuza danışmalı ve onun onayını almalısınız.

Yara İzi Geçiren Maskeler

Doğal yollarla yara izi tedavisi uygulamak isteyenler için çok basit bitkisel tarifler bulunmaktadır. Aşağıda yer alan tarifi uygulayabilir veya daha detaylı bilgi için Yara İzi Nasıl Geçer konumuzu ziyaret edebilirsiniz.

  • 3 damla aloevera suyu
  • 2 yemek kaşığı ceviz yaprağı
  • 1 yemek kaşığı gliserin

Taze olarak seçilen ceviz yaprakları ezildikten sonra Aloevera suyu ve gliserin katılarak karıştırılır. Ağzı kapalı bir kavanoz içine koyulan karışım, buzdolabında 1 hafta boyunca bekletilip, 7 günün sonunda leke izi olan bölgeye uygulanır. Her gün yatmadan önce karışım iz olan bölgeye uygulanırsa sonuç alınır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız