Vücuttaki Çatlaklar Nasıl Geçer

Vücutta çatlak oluşumu genellikle hamilelik yada kilo alıp verme durumlarında meydana gelir. Bacaklarda ve karın bölgesinde daha sık rastlanan çatlaklar oluştuktan sonra giderilmesi hayli zahmetlidir. Çatlak tedavisi için bitkisel doğal karışımlar işe yarayabildiği gibi aşağıda paylaştığımız yöntemleri de mutlaka denemelisiniz.

Çatlakları Geçirme Yolları

  • Kilolarıyla sorun yaşayan ve sürekli rejime girip tekrar kilo alan kişilerde çatlak oluşumu daha fazla görülür. Vücudunuzdaki çatlakların görünümünü azaltmak ve yeni çatlakların oluşmasını önlemek adına kilonuzu korumanız gerekmektedir.
  • Cildinizde oluşan çatlakları hücre yenileyici kremler yardımıyla gidermeniz mümkündür. Hametan ve madecassol gibi markaların kremleri düzenli kullanım sonrasında etkili sonuçlar vermektedir.
  • Çatlakların ilerlemesi ve kötü görünüm oluşturmasını önlemek için vücudunuzu sıkan, hava alışverişini engelleyen kıyafetler giyememeniz önerilmektedir. Yeterli oksijeni alamayan ciltte dolaşım bozuklukları meydana gelmektedir.
  • Çatlak oluşumunu durdurmak için badem yağı kullanabilirsiniz. Ek olarak çatlak kremleri de çatlakların görünümünü azaltmakta ve yeni çatlak oluşumunu önlemektedir.
  • Lazerle çatlak tedavisi de son dönemde tercih edilen tedavi yöntemleri arasındadır. Düzenli olarak uygulanan lazer tedavisi çatlakların giderilmesinde etkilidir.
  • Vücutta bulunan fazla kiloların spor yapmadan atılması da bir diğer çatlak oluşumunu tetikleyen faktördür. Kilo verirken bol su içmeli ve spor yapmayı ihmal etmemelisiniz. Kilo verirken hızlı kilo vermek yerine en sağlıklı kilo verme yöntemlerine yönelmelisiniz.

En İyi Çatlak Kremleri

Çatlak giderici kremler düzenli kullanımda başarılı sonuçlar vermektedir. Çatlak kremi seçerken kaliteli marklara yönelmeli ve kullanım talimatlarına uymalısınız. En ucuz çatlak giderici krem, ortalama 10 TL fiyatıyla Bepanthen kremdir. Yüz bölgesinde etkili olan Bepanthen, çatlaklara uygulandığında da etkili sonuçlar vermektedir.

Fiyatı 50 TL ile 100 TL arasında değişen Bepanthol, Lierac, Vichy ve Bonie marka kremleri de tercih edebilirsiniz. Mustela çatlak kremi ortalama 110 TL fiyata sahiptir ancak cildiniz üzerinde oldukça etkili sonuçlar ortaya koyacaktır.

Yukarıda adını saydığımız çatlak kremlerini doktorunuza danışmadan kullanmamanız gerekmektedir. İçeriğindeki maddelere alerjiniz olabilir ve daha kötü sonuçlarla karşı karşıya gelebilirsiniz.


Yorumlar
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

BENZER KONULAR

*

Copyright © 2004 - 2015.

Sitedeki içerikler, izinsiz farklı mecralarda kullanılamaz.
Cilt.Net üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Cilt.Net yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Cilt.Net sorumlu değildir.


Cilt Bakımı - Saç Bakımı - Vücut Bakımı- Makyaj - Diyet - Güzellik Maskeleri ile Cilt Güzellik Rehberi.