Cilt Bakımı Ve Güzellik
Vücut sıkılaştırma yöntemleri

Vücut Sıkılaştırma Yöntemleri

Daha fit ve sıkı bir vücuda sahip olmak için spor yapmanız gerekmektedir ancak spor yapmanın yanı sıra vücut sıkılaştırıcı masajlar, kremler ve beslenme yöntemlerini de kullanarak istediğiniz vücut ölçülerine daha kolay erişebilirsiniz.

 

Vücut sıkılaştırma yolları ile cildinizdeki sarkmaları giderebilir, kilo vermenin etkisiyle oluşan deformeleri en aza indirebilirsiniz. Uygulaması son derece kolay bazı hareketler ve uygun kozmetik ürünlerinin kullanımı ile sıkı bir vücuda sahip olacaksınız.

 

Vücut Sıkılaştırıcı Kremler

Cilde etki ederek sıkılaşmasını sağlayan bu kremlerin içeriğinde kolajen üretimini tetikleyen vitaminler yer almaktadır. A ve E vitaminleri içeren kremler cildinizi onaracak ve sıkılaşmasını sağlayacaktır.

 

Masaj Yaparak Vücut Sıkılaştırma

Masaj yaparak vücudunuzdaki sarkmış bölgeleri etkili bir şekilde düzeltebilirsiniz. Doğru masaj tekniklerini haftada 1 kere düzenli olarak uyguladığınızda hücreleri harekete geçirerek cildin sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz.

 

Vücut Sıkılaştırma İçin Ağırlık Çalışma

Hızlı bir şekilde kilo verdikten sonra deride sarkma oluşur ve istenilen fit görünümden oldukça uzak bir görüntüye sahip olunur. Fazla kiloları vücuttan attıktan sonra deride sarkma oluşma ihtimali bir hayli yüksektir. Kilo verirken hızlı kilo vermek yerine sağlıklı bir şekilde kilo vermeyi amaçlamalısınız. Kilo kaybı sonrasında deri sarkmasını önlemek için ağırlık çalışması yapabilirsiniz. Haftada 3 kere yapacağınız egzersiz ile daha sıkı bir vücuda kavuşabilirsiniz.

 

Vücut Sıkılaştırıcı Hareketler

Plank Egzersizi: Şınav vaziyeti alın ancak ellerinizin üzerinde durmak yerine dirseklerinizin üzerine durun ve ayak ile dirseklerinizi yere değdirin. Karın kaslarınızı ve kalça kaslarınızı sıkı bir şekilde dümdüz halde iken sıkın. Bu hareketi 20 kere yapın 2 dakika dinlenin ve 20 kez daha yapın. Toplam 3 set yapın.

Air Squat:  Ellerinizi düz uzatarak yada elinize bir sopa alıp ensenizde tutarak yere doğru yarım çömelip kalkın. Çömelirken nefes alın ve kalkarken nefes verin. 12 kere tekrarlayın ve 3 set uygulayın. Birden fazla kasın çalışmasını sağlayacak olan bu hareket, özellikle kalça kaslarının çalışmasını sağlamaktadır.

Yazar: Tarih: 16 Ekim 2015 - 2:00:12 Kategori: Manşet, Vücut Bakımı, Vücut Sıkılaştırma
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, ,
İlginizi Çekebilir
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız