Cilt Bakımı Ve Güzellik
Viticolor Vitiligo Kapatıcı Hem jel Hem Krem

Vitiligo Kapatıcı Kremler

Sinir bozucu bir hastalık olan vitiligo kadınların psikolojisini oldukça kötü etkiler. Ciltte beyaz renkler oluşturan vitiligo için kapatıcı kremler kullanabilirsiniz. Bu kremleri doğru şekilde sürmek ve uygulamak oldukça önemlidir. Örneğin cildinize sürdüğünüz bir nemlendirici ile aynı kefeye koyamazsınız. Aksi taktirde ciltte vitiligo daha kötü görünür ve kremin hiçbir faydası olmaz.

Vitiligo Kapatıcı Kremler Nelerdir?

Vereceğimiz vitiligo kapatıcı kremler sadece beyaz lekelerin üzerine uygulanmalıdır. Kremi ince tabakalar halinde sürerek istediğiniz renk alana kadar tekrar edin ama birden bolca kremi beyaz lekenin üzerine uygulamayın. Bu kremler normal günlerde 5 gün cilt rengini değiştirmeden durabilirken deniz girildiğinde 1 – 2 gün içinde etkisini kaybediyor.

Viticolor Vitiligo Kapatıcı Jel Krem

İçindeki aparatın düz tarafı ile lekenin ortasında küçük dokunuşlarla kremi yavaşça uygulayın. Özellikle akşamları yatmadan kremi uygulamanız tavsiye edilmektedir. Çünkü kremin 8 saat önce cilde uygulanması kremin etkin olması için gereklidir. Herhangi bir davete gidecekseniz de akşamdan uygulama yapmak en doğrusudur.

Viticolor Vitiligo Kapatıcı Hem jel Hem Krem
Viticolor Vitiligo Kapatıcı Jel Krem

Drula Vital Pigment Vitiligo Kremi

Drula vitiligo kremini yaz aylarında koruyucu bir krem ile uygulamak gerekmektedir. 8 ay ömrü olan krem açıldıktan sonra bu süre içinde tüketilmelidir. İçinde aparatı olmasa da parmaklarınızla lekenin olduğu yere rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Fakat kremi uyguladıktan sonra ellerinizi güzelce temizlemeye özen gösterin. Cilde uygulanmasında herhangi bir yan etkisi olmadığı söylenmektedir.

Drula Vitiligo Kapatıcı
Drula Vital Pigment Vitiligo Kremi

Kryolan Dermacolor Camouflage Vitiligo Kremi

Bu krem hem güneş lekelerini hem de dövme izlerini kapatmada da oldukça başarılıdır. Farklı renklerde ürünleri bulunan kremin cilt renginize en yakın olanı tercih edip alabilirsiniz. Palet halinde satılan ürün 3 farklı şekilde seçiminize sunuluyor ve içinde herhangi bir tanesini tükettiğinizde aldığınız yerden sadece o biteni temin edebiliyorsunuz.

Bu özelliği ile yaz kış farklı renklere bürünen cildimiz için istediğiniz rengi mevsime uygun kullanabilirsiniz.

Kryolan Vitiligo Kapatıcı Krem
Kryolan Dermacolor Camouflage Vitiligo Kremi

Vichy Dermablend Foundation

16 saate kadar dayanıklı olan bu ürün günlü vitiligo lekelerini kapatır. Fondöten olarak geçen ürünün günlerce kalıcılığı yoktur. 5 farklı renk seçeneğine sahip olan üründen teninize en yakın olanı alıp kullanmalısınız. Cilde sürüldüğü anda eşit dağılım sağlayarak ciltte pürüzsüzlük oluşturuyor.

Vitiligo rahatsızı iseniz özellikle güneşe çıkmadan mutlaka koruyucu uygulamaya ayrı bir önem vermelisiniz.

Vichy Marka Vitiligo Kapatıcı
Vichy Marka Vitiligo Kapatıcı

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

 1. hasan sıdar diyor ki:

  lekeleri kapatmaya faydalımı nasıl temin esebiliriz

  • Denis Kara diyor ki:

   Eczanelere sorabilirsiniz. Yazıda anlatılan kremler Vitiligo lekelerini kapatırlar.

 2. Melehat diyor ki:

  Vitiligo kapatici ile ilgili bilgi almak istiyorum

 3. Dilara diyor ki:

  Bu urunlere nerden ulasabilirz?

 4. gül diyor ki:

  vitiligo kapatıcı krem ile ilgi,l bilgi almak ıstıyorum

  • Denis Kara diyor ki:

   Burada geniş kapsamlı bir bilgi yazmaya çalıştık.

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız