Cilt Bakımı Ve Güzellik
Bitkisel dudak dolgunlaştırıcı tarif

Dolgun dudaklara sahip olmak hemen hemen her kadının arzuladığı bir şeydir. Dudak dolgunlaştırmak için tıbbi müdahaleleri tercih etmeyenler, vicks ile dudak dolgunlaştırma işlemini deneyebilirler.

Doğal yollarla dudak dolgunlaştırma yöntemlerinden biri olan vicks, tahminlerinizin ötesinde bir performans sergiliyor. Evde dudak dolgunlaştırma işlemi için en zahmetsiz yöntemleri sizler için açıklıyoruz.

Vicks İle Dudak Dolgunlaştırma

Kullanılmayan yumuşak uçlu diş fırçası ve nane içerikli vicks, bu yöntemde kullanacağımız malzemeler arasında yer alıyor. Fırçanın üzerine nohut tanesinin yarısı kadar vicks sürerek dudaklarınıza 10 dakika süreyle yavaşça masaj uygulayın.

Uygulama sırasında sürtünmenin etkisiyle dudaklarda karıncalanmalar hissedilebilmektedir. Masajın ardından dudaklarınızı iyice temizleyin. Haftada 1 kez düzenli olarak uygulandığında dudaklarınız daha dolgun bir görünüme kavuşacaktır. Fırçanın yumuşak uçlu olmasına ve masaj yaparken dudaklarınıza zarar vermemeye dikkat etmelisiniz.

Dudak Dolgunlaştıran Bitkisel Tarif

  • Karanfil
  • Kakao yağı
  • Pamuk

Karanfil ve kakao yağını karıştırın ve pamuk yardımıyla günde 2 kere dudaklarınıza masaj yaparak yedirin. İlk uygulamadan itibaren dudaklarda dolgunluk hissedilecektir. Haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

Bal Maskesi

Zeytinyağı ve balı karıştırarak akşam yatmadan önce dudaklarınıza uygulayarak daha dolgun ve yumuşak dudaklara sahip olabilirsiniz.

Tarçın Yağı

Düzenli olarak kullandığınız dudak parlatıcısının içine iki damla tarçın yağı ekleyin ve parlatıcınızla karışmasını sağlayın. Ardından dudaklarınıza uyguladığınız parlatıcı dudaklarınızda hafif yanma hissi verebilir. Acı hissetmeniz düşükse dudaklarınız biraz fazla yanabilir fakat endişelenmenize gerek yoktur. Bu dudaklarınızın dolgunlaşması için ödeyeceğiniz bedeldir. Dudaklarınıza ne kadar çok uygularsanız dudaklarınız da o kadar çok yanma hissi duyulacaktır.

Dudak Dolgunlaştırma Önerileri

Dişlerinizi fırçaladıktan sonra dudaklarınızı da çok bastırmadan fırçalayabilirsiniz. Bu yöntem dudaktaki ölü derinin uzaklaştırılmasını ve dudakların daha yumuşak olmasını sağlayacaktır.Bir nevi dudak peelingi olan bu yöntem, canlı ve dolgun dudaklara sahip olmanızı sağlayacak.

Dudak fırçalama işleminin ardından dudaklarınıza nemlendirici uygulamayı ihmal etmeyin.Nemlendirici sürdükten sonra yarım saat kadar bekleyip dudaklarınızın nemlendiriciyi almasını bekleyin.Düzenli olarak uygulandığında ve alışkanlık haline getirildiğinde dudakların daha yumuşak, dolgun ve sağlıklı görünmesi sağlanabilir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız