Cilt Bakımı Ve Güzellik
vazelinle kirpik uzatma

Kirpik uzatma ve gürleştirme yöntemleri arasında bulunan vazelinle kirpik uzatma, en bilinen ve masrafsız yöntemlerden biridir. Kirpik uzatan vazelin uygulaması son derece basit ve zahmetsiz bir yöntemdir.

Doğal yollarla kirpik uzatma yöntemleri uygulamak ve kirpik uzatmak için fazla vakit ayırmak istemeyenler için vazelin uygulaması önerilebilir. Kirpikleri besleyen ve güçlendiren vazelin, kısa süre içinde etkilerini göstermeye başlayacaktır.

Kısa, güçsüz ve seyrek kirpikler genel olarak rimel kullanılarak uzatılır ve daha kalın görünüm sağlanmaya çalışılır. Kirpik uzatma yöntemlerini uygulayarak kirpiklerinizin daha gür ve canlı olmasını sağlayabilirsiniz.

Vazelin İle Kirpik Uzatma

Parmaklarınızı kullanarak yada pamuklu çubuk kullanarak vazelini kirpiklerinizin üstünden ve altından ince bir kat sürün. Akşam yatmadan önce uygulayabilir yada gün içinde de kullanabilirsiniz. Düzenli olarak kullanıldığında vazelin kirpiklerinizi daha güçlü ve sağlıklı bir hale getirecektir.

Kirpikleri canlandıran ve güçlendiren vazelin uygulaması kaşlar üzerinde de etkilidir. Az miktarda vazelini kaşlarınızın üzerine sürerek hem görünümünü düzeltebilir hem de bakım uygulayarak daha canlı ve gür çıkmalarını sağlayabilirsiniz.

Kuru ve elektriklenen saçlarda vazelin oldukça faydalıdır. Az miktarda vazelini avucunuzun arasına alıp dağıtarak saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Vazelin, saçlarınızı onaracak ve elektriklenip kırılmalarını engelleyecektir.

Cildinizdeki kurumuş ve çatlamış bölgelere uygulandığında vazelin güçlü bir nemlendirici görevi üstlenir ve cildin yumuşamasını sağlar. Yağlı cilt yapısına sahip kişiler vazelin uygulamasının ardından ılık su yardımıyla vazelini ciltlerinden temizlemelidir.

Kirpiklerinizin daha hızlı uzamasını ve canlanmasını istiyorsanız vazelin haricinde zeytinyağı ile de bakım uygulayabilirsiniz. Göz çevresi ve göz kapaklarına zeytinyağı ile bakım uygulamak, kirpiklerinizin daha uzun ve kalın görünmesini sağlayacaktır. 2 haftalık düzenli uygulama sonrasında zeytinyağının kirpikleriniz üzerindeki etkilerini fark etmeye başlayacaksınız.

Kirpiklerin uzamasını ve beslenmesini sağlamak için E vitamini ihtiyacınızı karşılamanız şarttır. E vitamini açısından zengin besinler tüketmek ve Evitamini losyonlarını maskara sürmeden önce kirpiklerinize uygulamak kısa sürede başarılı sonuçlar ortaya koyacaktır.

Kirpik kıvırıcı ve kirpik şekillendirici ürünlerin uzun süreli ve sık kullanımı kirpiklerin köklerine zarar verebilmektedir. Kirpiklerinizi kıvırmak yerine fırçalayarak şekil vermeyi deneyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

  1. Ayşenur diyor ki:

    çok teşekkür ederim tavsiyeler için

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız