Cilt Bakımı Ve Güzellik
Uzun yüzler için makyaj önerileri

UZUN YÜZE MAKYAJ

Uzun yüz oldukça sert bir görüntü çizer. Makyajla ve saç kesimiyle bu sertliği yumuşatmak kolaydır. Öğrenilen makyaj teknikleri ile; sizde yüzünüzde memnun olmadığınız bölgeleri istediğiniz hale sokabilirsiniz. Uzun Yüze makyaj nasıl yapılır;

Uzun Yüze Nasıl Makyaj Yapılır

  1. Uzun yüze sahip kişilerin sert bir ifadesi olduğu için; Alın bölgesinin saçlarla birleştiği kısmına birkaç ton koyu fondöten kullanılmalıdır. Amaç; uzun yüze gölge yaparak kısa göstermektir. Sürülen koyu renk fondöten mutlaka dağıtılmalıdır. Yüzde iki farklı ton kullanıldığı anlaşılmamalıdır.
  2. Uzun yüzlerde çene, elmacık kemikleri çok belirgindir. Bu yüzden dikkatin kesinlikle orta bölgeye çekilmesi gerekir. Burun, dudak bölgesi ve alın kısmı işlemi doğru yapacağınız yer olmalıdır. Bahsedilen bölgelere aydınlık bir makyaj yapılmalıdır. Sürülen fondöten üzerine hafif parlak aydınlatıcı kullanılmalıdır.
  3. Kulaktan başlayarak çeneye doğru yapılan gölgelendirme; yüzü biraz daha kısaltır. Gölgelendirme işlemi koyu bir fondötenle yapılıp dağıtılmalıdır.
  4. Allık uygularken çok bölgeye yaymayacak şekilde; elmacık kemiklerinin üzerine uygulamalısınız. Çene kısmı arkaya atılmadan aydınlatılmalıdır. Uzun yüze sahip bayanlar göz makyajına da dikkat etmek zorundadırlar.
  5. Göz bölgesinden uç kısımlara doğru uzanan bölgeler; aydınlatıcı yardımı ile belirlenmelidir. Dikkat orta bölgeye çekilmeli, sadece gözün dış kısımları aydınlatılmalıdır. Böylece makyajınız daha canlı olacak ve uzun yüzünüzü birkaç hile ile, kısaltmış olacaksınız.
  6. Uzun Yüze makyaj yaparken dudaklarda renk seçimi parlatıcı rujlardan yana olabilir. Dudaklarda orta bölgeye ait olduğu için; dikkat çekici olmalıdır. Dikkatin orta bölgeye kayması, yüzünüzün bütün kusurlarını örter.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız