Cilt Bakımı Ve Güzellik
Cilt tipine göre yüz peelingi

Cilt üzerinde zaman geçtikçe vücudun yaş almasıyla da beraber bir takım deformeler meydana gelebilmektedir. Gözeneklerin büyümesi, sivilcelerin iz bırakacak şekilde çıkması gibi örneklendirilecek bu durumlara kişiler doğal yöntemlerle çare bulmaya çalışmaktadırlar.

İşte cildimizin sağlığına kavuşması için uygulanacak en basit  4 yüz peelingi tarifleri;

1) Çilek-yoğurt peelingi : 6 adet çileği temizleyip yıkadıktan sonra bir kasenin içerisinde 2 yemek kaşığı miktarındaki yağsız yoğurtla karıştırmanız gerekmektedir. Çilekler iyice ezilip malzemeler tamamen birbirine karıştıktan sonra, bu karışımı hafif dokunuşlarla yüzünüze, boynunuza ve ellerinize sürmeniz önerilir. Yüzünüze sürdüğünüz kısımda göz çevrenize sürmemenize özen göstermenizin dışında dikkat edeceğiniz başka bir nokta olmamakla birlikte, sürdüğünüz bu kürün en az 20 dakika suratınızda kalması gerekmektedir. Süre dolduğunda bol ılık suyla yüzünüzü yıkamanız ve yoğurtla çilek karışımı bu peelingi haftada 2 kere uygulamanız önerilmektedir.

2) Şeker peelingi : Mutfağımızda bulunan toz şekerlerden 3 yemek kaşığı miktarında alıp bir kabın içerisine dökerek üzerine de yüzünüze yetecek kadar su eklemeniz gerekmektedir. Biraz kıvam alana kadar karıştırdığınız malzemenin ardından bu malzemeyle tüm yüzünüzü ovmanız ve ölü derilerin temizlendiğine emin olduğunuz noktaya kadar devam etmeniz gerekmektedir. Son olarak soğuk suyla yüzünüzü yıkamanız önerilir.

3) Bal, şeker ve avokado peelingi : Elinizdeki avokadoyu iyice ezerek üzerine bir kaşık miktarında şeker ve iki kaşık miktarında bal karıştırmanız gerekmektedir. Eğer bu peelingi uygulayacak kişinin cildi yağlı bir yapıya sahipse, tercihen karışıma iki çay kaşığı miktarında yeni sıkılmış limon suyu da ekleyebilir. Kür tamamlandığında yüze nazik dokunuşlarla sürülmeli ve cilde iyice yedirilmelidir. 20 dakika bekledikten sonra ılık suyla durulamanız yeterli olmaktadır.

4) Yumurta peelingi : Yüze yapılacak peeling önerileri arasında en basit olarak yumurta peelingi önerilmektedir. Bu peelingin uygulanma aşamasında sadece yumurtanın sarısı ayrılarak üzerine de bir kaç damla limon suyu eklenmelidir. Birbirine karıştırılan malzemeler yüze sürülerek kuruması beklenir, iyice kuruduktan sonra soğuk suyla yıkanmalıdır.

Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız