Cilt Bakımı Ve Güzellik
Vücut ve yüz için Tuz peelingi tarifi...

Tuz Peelingi

Ciltteki ölü derinin temizlenmesini sağlayan peeling yöntemleri, gözeneklerin açılması ve lekelerin giderilmesi gibi etkiler göstermektedir. Tanecikli bir yapısı bulunan tuz, peeling için kullanılabilmektedir. Tuz ile peeling yöntemi yüz ve vücuda uygulanabilmektedir.

 

Ciltte ipeksi ve yumuşak bir etki bırakan tuz peelingi sayesinde hücreler aktif olarak çalışmaya başlar. Pürüzsüz, canlı ve duru bir cilt için tuz kullanarak yapılan peeling yöntemi 2 farklı çeşitte kullanılmaktadır.

 

Yüz İçin Tuz Peelingi Tarifi

  • 4 tatlı kaşığı bal
  • 6 tatlı kaşığı yoğurt
  • 6 tatlı kaşığı tuz

Tuz ve yoğurdu temiz bir kap içinde bir araya getirip karıştırın. Elde etmiş olduğunuz karışımı yüz bölgesine göz çevresi ve ağız çevresini hariç bırakarak uygulayın. Cildinizde 10 dakika beklettikten sonra ılık su yardımıyla cildinizi temizleyin. İşlemi tamamladıktan sonra cildinize bal sürüp 10 dakika bekletin. Sürenin sonunda cildinizi temizleyin ve nemlendirici kreminizi sürün. Kullanmış olduğunuz nemlendirici kremin yağsız özellikte olmasına dikkat edin. Haftada 1 kere düzenli olarak uygulayabilirsiniz.

 

Vücut İçin Peeling Tarifi

  • 4 tatlı kaşığı zeytinyağı
  • 4 tatlı kaşığı himalaya tuzu

İşleme başlamadan önce duşa girmeli ve gözeneklerin açılmasını sağlamalısınız. Duş aldıktan sonra zeytinyağı ve tuzu karıştırıp maskeyi hazır hale getirin. Maske hazır hale geldikten sonra uzanıp karışımı vücudunuzda gerekli yerlere sürün. Ardından maske sürdüğünüz bölgeyi havluyla örtüp yarım saat bekleyin. Sürenin sonunda ılık su ile duş alıp havluyla nazik hareketler yaparak kurulanın.

Yazar: Tarih: 29 Ekim 2015 - 8:50:29 Kategori: Cilt Bakımı, Peeling Tarifleri
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , , ,