Cilt Bakımı Ve Güzellik
Tüy Alma yöntemleri

Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

 

Vücuttaki istenmeyen tüylerden kurtulmak için bir çok çeşit yöntem bulunmaktadır. Tüylerden kurtulma yöntemleri uygulanırken bunu bilinçli bir şekilde gerçekleştirmelisiniz aksi halde cildinizde lekeler ve yaralanmalar olabilir.

 

Tüylerden kurtulma yöntemleri arasında en pratik ancak etkisi en kısa süren yöntem jiletle tüyleri alma yöntemidir. Jiletle alınan tüyler çok kısa bir süre içinde eskisinden daha gür bir şekilde yeniden çıkacaktır. Bu nedenle tüylerden kurtulma yöntemleri arasında kökten tüy alan yöntemler tercih edilmelidir.

 

Tüy Alma Yöntemleri

 

Ağda: En çok tercih edilen tüy alma yöntemlerinden biridir. Ağda sayesinde kıllar köklerinden alındığı için jiletten daha faydalı bir yöntemdir. Ağda ile alınan bölgelerdeki tüyler daha ince ve zayıf şekilde çıkar. Düzenli ağda kullanımı sonrasında tüylerde azalma olacaktır. Bazı cilt türlerinde alerji yapan ağda, kızarıklıklar ve şişliklere neden olabilmektedir.

 

Epilatör aletleri: Bu aletler sayesinde istenmeyen tüyleri kökünden alarak zayıflamaları ve azalmaları sağlanabilir. Ağdadan daha pratik olan epilatör aletleri, buzlu epilatör gibi acıyı hafifleten çeşitleri ile de tüy alma işlemini kolaylaştırıyor. Epilatör aleti kullanımında aleti kullandıktan sonra temizlemeyi unutmamalısınız.

 

Lazer Epilasyon: En etkili tüy alma yönteminden biridir. Birkaç seans sonrasında istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulabilirsiniz. Lazer tedavisi uygulanan bölgelerde tüyler tekrar çıkmadığı için etkili bir yöntemdir. Lazer epilasyonda kıl köklerine verilen ışınlarla tüyler tamamen kurutulmaktadır. Lazer epilasyon, güvenilir bir merkezde yaptırılmalıdır. Uzman kişiler tarafından yapılmayan lazer epilasyon işlemi cildinizde lekelere neden olabilmektedir.

 

Doğal Tarif: 1 adet limonun suyunu sıkın ve 2 çay kaşığı tuz ilave ederek karıştırın. Hazır hale gelen karışımı pamuk yardımıyla tüy alınan bölgeye sürün. 3 kez ağda işlemi sonrasında bu karışımı tüy alınan bölgeye sürdüğünüzde tüyler daha ince ve geç şekilde çıkmaya başlayacaktır. Karışım cilde sürüldüğünde bacaklarda 2 saat, hassas bölgelerde ise 15 dakika bekletildikten sonra temizlenmelidir.

Yazar: Tarih: 23 Temmuz 2015 - 2:58:18 Kategori: Epilasyon, Epilasyon Yöntemleri
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , , ,