Cilt Bakımı Ve Güzellik
Koyu ve açık turuncu renk rujlar

TURUNCU RENK RUJ KULLANIMI

Turuncu ruj; tam bir yaz rengidir. Bayanlar dudaklarında farklı renkler denemeyi severler. Bu yüzden değişik ve daha fazla dikkat çeken renklere yönelirler. Peki Turuncu ruj nasıl kullanılır ? Turuncu ruj kullanırken nelere dikkat etmek gerekir? Hepsini bu yazı içerisinde bulabilirsiniz.

Turuncu Ruju Kimler Kullanmalı 

Turuncu rengin en çok yakıştığı göz rengi yeşildir. Yeşil gözlü bayanlar turuncu renk ruju çok iyi taşır. Makyaj yaparken far renklerinde; maviyi tercih edebilirler. Mavi renkte bir farla, turuncu ruj çok güzel uyum sağlar. Turuncunun zıt renklerine bakacak olursak; mavi, kahverengi ve yeşil olduğunu görürüz. Bu yüzden yapılacak olan makyajda bu renklerden biri olmalıdır.

Turuncu Ruj İçin En Uygun Mevsim

Turuncu ruj; özellikle yaz mevsiminde kullanılır. Bayanlar yaz mevsiminde kıyafetlerindeki renkliliği; rujlarına ve makyajlarına da yansıtırlar. Bunun sonucunda hem çok güzel hem de tarz bir yapıya sahip olurlar. Günümüzde pastel tonlu rujlar daha fazla ön plana çıkıyor. Eskiden bayanların sürdüğü tek renk kırmızı iken; şimdilerde, turuncu, bordo, yavruağzı gibi renkler dudakları daha da ön plana çıkarıyor.

Turuncu Renk Ruj Neden Kullanılır

Turuncu gibi renklerin kullanılmasının bir nedeni de; dudağı daha büyük göstermesi. Açık renkler dudağın boyutunu daha çok büyütür. Bu yüzden turuncu ruj tavsiye edilir. Turuncu ruj sürmüş bir bayanın kıyafeti de; bu renge uygun olmalıdır. Bu yüzden üzerine giydiği elbise, mavi renk tonlarında seçilebilir. Özelliklede parlement mavisi denilen mavi tonu, turuncu ile birlikte iyi bir uyum sağlar. Seçtiğiniz mavi bir elbise ve turuncu bir rujla, karşınızdaki insanlara uyumlu ve şık gözükürsünüz. Yaptığınız makyaj renklerini kıyafetle uyumlu hale getirirseniz artı bir puan alırsınız.

Turuncu Rujun Tamamlayıcıları

Turuncu ruj ile birlikte kullanılan allık renkleri; şeftali renginde olmalıdır. Turuncu ve şeftali tonu birbirine oldukça yakındır. Bu yüzden sürdüğünüz ruj daha fazla ön plana çıkar. Turuncu rujun etkisini artırmak için; parlatıcı ile destekleyebilirsiniz. Günümüzde popülerliğini artıran turuncu ruj; özelliklede genç bayanların tercih ettiği bir renktir. Daha yaşlı bayanlar standart renkler kullanarak; çizgilerini bozmaktan çekinirler.

Turuncu renk ruj süren bayanlar; turuncu far sürmemelidir. Bu şekilde yapılan bir makyaj sıradan olmaktan başka bir işe yaramaz. Turunculara boğulursanız; yüzünüzü tek renk bir maske ile kapatmışsınız imajını verirsiniz. Zıt renkli farlar tercih sebebi olmalıdır.

Kullandığınız rujun dudaklarınızı nemlendirmesine dikkat etmelisiniz. Bazı rujlar çok sert ve mat dururlar. Sert olan rujlar dudakları çatlamış gibi gösterebilir. Özelliklede turuncu renk rujlarda, bu görüntü tam bir facia yaratır. Ruj; dudakları nemlendirmeli ve beslemelidir. Dudağa sürülürken adeta hissedilmeyen rujlar kullanılmalıdır.

Turuncu Renk Ruj Modelleri

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

İlginizi Çekebilir
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız