Cilt Bakımı Ve Güzellik
Toz pembe göz makyajı işlemi sonrası

Toz Pembe Göz Makyajı

Toz pembe far rengi birkaç renkle birleştirdiğinizde harika renklerde göz makyajları yapabilirsiniz. Toz pembe rengi gri ve mor renklerin tonlarıyla birlikte gözlere canlılık katan bir duruş getirir.

 

Sizde aşağıdaki adımları izleyerek toz pembe göz makyajını ister sadece pembe isterseniz mor ve kavuniçi ile renklendirerek yapabilirsiniz.

 

Toz Pembe Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

  1. Göz kapağının tümüne far bazı sürdükten sonra bir süre bekleyerek işleme başlayabilirsiniz.
  2. Göz kapağının tam ortasına bombeli olan bölgeye toz pembe farınızı sürün. Farın yoğun olmasından çekinmeyin gözünüzde kötü durmayacaktır.
  3. Far fırçasına bu defa koyu gri renginde bir far alarak gözün çukur kısmına bir şerit çekin ve çok fazla yaymadan yumuşak bir şekilde dağıtın.
  4. Makyajınıza ekstra renkler katmak istiyorsanız Göz çukuruna sürdüğünüz gri farın üst bölgesini mor veya kavun içi far yardımıyla renklendirin, istemiyorsanız bu işlemlere gerek yok. Mor ve toz pembe uyumu makyajınıza estetik bir görünüm kazandırırken, kavuniçi ve pembe sıcaklık katar.
  5. Gözaltının iç kısmını siyah kalem ile boyayın. Aynı işlemi gözün üst kapağının iç kısmına ve göz üstünün kirpiklerle kesiştiği kısmada uygulayın. Jel eyeliner bu işlem için daha uygundur.
  6. Siyah renkte bir rimel yardımıyla kirpiklerinizi şekillendirin ve hacmini artırın.

Gözünüze uyguladığınız siyah kalemden sonra toz pembe göz makyajı tamamlanmış olacak. 4’üncü adımdaki mor rengi uygulamak isterseniz onunda bir resmini alt tarafta yer alan resim galerimizde görebilirsiniz.

 

 Toz Pembe Göz Makyajı Resimleri

Makyajı tamamladıktan sonra aşağıdaki resimlerdeki gibi görüntüler elde etmiş olmanız gerekir. Resimlerdeki farklılıklar kullanacağınız renklerdeki yoğunluk tercihleridir.

Yazar: Tarih: 4 Ekim 2014 - 11:00:45 Kategori: Göz Makyajı, Makyaj, Manşet
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , , ,