Cilt Bakımı Ve Güzellik
Toz kil maskesi tarifi

TOZ KİL MASKESİ NASIL YAPILIR

Kil maskesinin cildi gerginleştirdiği, pürüzleri ortadan kaldırdığı ve lekeleri uzun kullanımlar sonucunda tedavi ettiğini duymayan yoktur. Toz kil maskesi bu konuda en etkili kil maskesi tariflerinden biri, hazırlanışı ve uygulanışı oldukça basit.

Toz Kil Maskesi Nasıl Yapılır?

Pratik bir şekilde hazırlayacağınız toz kil maskesi sayesinde 5 dakika içinde gergin bir cilde sahip olabilirsiniz. Ayrıca toz kil maskesi siyah noktaları temizlemekte oldukça etkilidir

  • 2 çay kaşığı toz kil
  • 5 damla saf zeytinyağı
  • Yeteri su

Toz Kil Maskesinin Yapılışı: Ufak bir kap içine toz kili ekledikten sonra içine zeytinyağını damlatın ve ardından suyla birlikte karıştırmaya başlayın. Karışım tam olarak krem kıvamına gelene dek su ekleyin. Suyu fazla kaçırmamaya özen gösterin. Krem kıvamını aldıktan sonra  göz ve dudak çevresi hariç olmak üzere cildinize sürün. Cildiniz katı bir hal alana kadar 5 veya 7 dakika arasında bekletin. Cildiniz yanmaya başladıysa bu süreden daha azda bekletebilirsiniz.

Önemli: Kil maskesini uzun süre yüzünüzde tutmamanız gerekmektedir, aksi takdirde ciddi yanıklarla karşılaşabilirsiniz. Toz kil maskesini 10 günde bir defa uygulayarak lekelerden ve pürüzlerden kurtulabilirsiniz.

Yorum Yaz:

  1. Kil Maskesi Tarifi – Cilt Bakımı diyor ki:

    […] üzerinde lekeler ve pürüzler varsa daha önceki yazdığımız ” Toz kil maskesi tarifini ” […]

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız