Tırnaktaki Beyaz Lekelerin Nedeni

Tırnaktaki Beyaz Lekelerin Nedeni

Vitamin eksikliği ve yanlış kozmetik ürün kullanımı nedeniyle tırnaklarda beyaz lekeler oluşabilmektedir. Güzelliğin vazgeçilmez unsuru olan tırnak güzelliği için beyaz lekelerden size aktaracağımız bilgiler sayesinde kurtulabilirsiniz. Oje kullanarak beyaz lekeleri saklamak yerine bu sorunun çözümüne yönelik tedaviler uygulanması gerekmektedir.

Tırnaktaki Beyaz Lekeler Neden Çıkar?

  • Tırnak mantarı belirtisi olan beyaz lekeler, kaşıntı eşliğinde oluştuysa en kısa sürede doktora başvurulması ve ilaç tedavisine başlanması gerekir.
  • Kimi zaman tırnaklarda oluşan doku hasarı nedeniyle beyaz lekeler oluşabilmektedir. Tırnaklarınıza sert cisimlerle müdahale etmekten kaçınmalısınız.
  • Ev temizliğinde kullanılan temizlik ürünleri tırnakla temas ettiğinde beyaz lekelerin oluşmasına sebebiyet verebilmektedir. Ev işi yaparken tırnaklarınızı ve ellerinizi korumak için eldiven kullanmanız en pratik çözümdür.
  • Tırnaklarda beyaz leke oluşmasının en önemli özelliklerinden biri de vitamin eksikliğidir. Özellikle vücutta eksik olan kalsiyum tırnaklarda beyaz lekelere neden olur.
  • Tırnaklardaki beyaz noktaların sebeplerinden biri kullandığınız kozmetik ürünlerdir. Kalitesiz kullanılan el kremleri, süresi dolmuş ürünler ve kalitesi kullanılan ojeler tırnaklarda beyaz leke oluşmasını sağlar.
  • Kansızlık, kalsiyum eksikliği, tiroit hormon yetersizliği, nefrit ve bazı ilaçlar yan etki olarak tırnakta beyazlamaya sebep olabilir.

Tırnak Lekesi Nasıl Geçer

  • Düzenli beslenme sağlandığı taktirde tırnak lekeleri kendiliğinden geçecektir.
  • Tırnak lekeleri vitamin eksikliği değil, mineral eksikliği nedeniyle oluşmaktadır. Mineral eksikliği cildinizde de renk bozulmaları meydana getirebilir.
  • Bitkisel tedavi yöntemleri tırnak lekelerinde işe yaramamaktadır. Tırnağın iç kısmında bulunan lekeler için beslenme alışkanlığınızı gözden geçirmelisiniz.


Yorumlar
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

BENZER KONULAR

*

Copyright © 2004 - 2015.

Sitedeki içerikler, izinsiz farklı mecralarda kullanılamaz.
Cilt.Net üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Cilt.Net yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Cilt.Net sorumlu değildir.


Cilt Bakımı - Saç Bakımı - Vücut Bakımı- Makyaj - Diyet - Güzellik Maskeleri ile Cilt Güzellik Rehberi.